تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۳۴۷۶۳۳
حوزه جوانان بخصوص ورزش، از جمله بخش‌هایی است که پس از پیروزی انقلاب، رشد چشمگیر و قابل توجهی داشته است.
۰
plusresetminus
سکوهای جهانی، حاصل چهل سال ایستادگی/ ورزش با انقلاب، ارزشی و اخلاقی شد
به گزارش بلاغ، انقلاب اسلامی در آستانه‌ چهل سالگی قرار دارد. می گویند چهل سالگی سن بلوغ کامل است. ولی درمورد انقلاب ایران استثنا وجود دارد. این نهضت اسلامی از اولین روزهای پیروزی با اعتماد به جوانان و رهبری بزرگان کشور، از همان ابتدا راه و روش خود را انتخاب کرد. در این چهل سال دستاوردهای ارزشمندی بدست آمد که با خون جوانان و فرزندان این آب و خاک حفظ و حراست شد.

حوزه جوانان به‌ویژه ورزش، از جمله بخش‌هایی است که پس از پیروزی انقلاب، رشد چشمگیر و قابل توجهی داشته است.

*انقلاب موجب تحول در حوزه ورزش کشور شد
فتح سکوهای قهرمانی جهان و المپیک در بسیاری از رشته‌های ورزشی، حضور بانوان نجیب و با حجاب در میادین ورزشی، افتخارآفرینی جانبازان و معلولان و... قسمتی از پیشرفت شایان توجه ورزش در طول سال‌های پس از ۲۲ بهمن ۵۷ است.

نمی‌توان رشته‌های مختلف ورزشی را در سال‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی تفکیک کرد و در مورد هر کدام مقایسه انجام داد که این کار مثنوی هفتاد من کاغذ می‌خواهد.

به طور کلی و با در نظر گرفتن قهرمانی‌های متعدد و موفقیت‌های بدست آمده می‌توان وضعیت ورزش کشور را در طی این دو برهه از تاریخ از هم جدا کرد.

به عنوان نمونه چهار بار حضور در جام جهانی فوتبال، حرفه‌ای شدن لیگ برتر، بازیکنان زیادی که در لیگ‌های برتر اروپایی بازی کرده‌اند، موفقیت داوران جوان که در جام جهانی و المپیک قضاوت کرده‌اند و ... از جمله موفقیت‌های ورزش فوتبال در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

*ورزش‌های دیگر هم از این پیشرفت بهره‌مند شده‌اند

رشد غیر قابل باور والیبال، که همه‌ قله‌های جهانی را فتح کرد و تمام غول‌های این ورزش را به زانو درآورد، قهرمانی‌های متعدد و بی‌شمار فوتسال در آسیا  و بالارفتن از سکوهای جهان، کسب مدال‌های طلا و نقره در المپیک با ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی مانند تکواندو، کشتی، وزنه‌برداری و دو میدانی، مدال‌آوری بانوان ایرانی با حجاب اسلامی در میادین مختلف قاره‌ای و جهانی و حتی المپیک، یکه تازی فرزندان برومند ایران در والیبال نشسته که بیش از سی سال قهرمان مطلق جهان هستند، مدال‌های بی‌شمار جانبازان و معلولان در رشته‌های متنوعی مانند دو میدانی، وزنه‌برداری و ... گوشه‌ای از موفقیت و پیشرفت چشمگیر ورزش در چهار دهه عمر با عزت جمهوری اسلامی ایران است.

*آمارها کاملا گویا و واضح است

ساخت و سازهای زیاد در این حوزه، خدمات ورزشی را در گوشه و کنار ایران اسلامی به نوجوانان و جوانان ارائه می‌دهد.

فضاهای ورزشی در شهرها و روستاها باعث شد تا دیگر شاهد تمرکز ورزشکاران در پایتخت نباشیم و هر جوان و نوجوان علاقمندی می‌تواند با تمرین در محل زندگی خود، به مراحل بالای ورزشی راه پیدا کند.

تربیت و آموزش مربیان با دانش روز جهان که در کشورهای مختلف به آموزش مشغول هستند، رشته‌های متنوع و متعدد تحصیلی مرتبط با ورزش، رشد ورزش همگانی، در دسترس بودن امکانات و تجهیزات ورزشی و... از دیگر شاخص‌های رشد ورزش و تربیت بدنی در این سال‌هاست که سبب شد تا نام ایران اسلامی در میادین مختلف ورزشی با افتخار برده شود و پرچم سه رنگ و مقدس کشورمان در جای جای این کره خاکی برافراشته شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما