تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۹
کد مطلب : ۲۹۸۱۸۹
انقلاب اسلامی و نظام اهلبیتی در ایران اسلامی به‌لحاظ رسالت دینی و وظیفه انقلابی خود، موظف به حمایت قاطع از مظلومان و مبارزه با ظلم و استکبار است. عدول از این مسئولیت بمعنی خروج از جایگاه دولت اسلامی است.
۰
plusresetminus
آقای روحانی و مسئولیت‌های جهانی او
به گزارش بلاغ،  نه تنها ما مسلمانان و شیعیان، بلکه همه انسان‌های عالم نسبت به فجایعی که این روزها در حق مردم منطقه، که اغلب نیز مسلمان هستند، می‌گذرد متاثر و سوگمندند.
 
اگر بخواهیم عینی‌تر سخن بگوئیم و از سراسر جهان چشم بپوشانیم، حداقل باید به منطقه و کشورهای اطراف خود توجه کنیم تا بتوانیم به‌نوعی با خودمان و وجدان‌مان کنار بیائیم.
 
بیش از 27 ماه است که عربستان به‌عنوان پرده‌دار کعبه هر روز با دهها جنگنده فوق پیشرفته اهدایی امریکا مردم بیگناه یمن را به جرم اینکه می‌خواهند روی پای خود بایستند و سرنوشت خود را خود رقم بزنند، با بمب‌های خوشه‌ای و ناپالم بمباران می‌کند و زن و کودک را به خاک و خون می‌کشد و ظرف این مدت دهها هزار نفر را به شهادت رساند و همه زیرساخت یک کشور را ویران کرد و هزاران میلیارد دلار خسارت به یمن وارد ساخت.
 
روزی نیست که دوربین خبرگزاری‌ها اجساد کودکان و زنان در زیر آوار ساختمان‌های فروریخته و یا اجساد قطعه‌قطعه‌شده بیگناهان یمن را نشان ندهد و قلب بیننده را ریش ریش نسازد.
 
در بحرین همه نقض اولیه‌ترین حقوق شهروندی بحرینی‌ها با سفیر گلوله عمال سعودی همراه می‌شود و مردم این کشور را نیز به خاک و خون می‌کشاند و هیچ کسی نیست به ندای مظلومیت این ملت مظلوم پاسخ دهد.
 
در عراق و سوریه قریب شش سال است که مردم این دو کشور با دلارهای نفتی سعودی‌ها و سربازی تکفیری‌های وهابی قتل عام می‌شوند و امنیت آنها حتی در خانه‌های خود مورد تعرض داعشی‌ها قرار می‌گیرد و با سبعانه‌ترین شیوه سلاخی می‌شوند و هیچ صدایی از مجامع حقوق بشری دنیا به گوش نمی‌رسد.
 
امریکا با فروش پیشرفته‌ترین سلاح‌های کشتار جمعی به عربستان، اولن مجرم جنایات سعودی‌هایی است که مثل سگ هار پای همه مسلمانان را در منطقه می‌گیرد. فروش موشک‌های فوق پیشرفته هدایت‌شونده برای زدن اهداف متعدد و ویران‌کردن منازل و موسسات عمومی مسلمانان، اقدامی از سوی امریکاست که در واقع مجوز جنایات را به سعودی‌ها داده است.
 
در افغانستان نیز طالبان و القاعده در هماهنگی کامل با داعش توسط سعودی‌ها و با طرح و برنامه امریکا هر روز جنایت می‌آفرینند و مردم بیگناه را در مساجد و بازارهای پرجمعیت به خاک و خون می‌کشانند.
 
عربستان با وجود حکومت قرون وسطایی و کاملاً ارتجاعی و پلیسی خود، بیش از یک‌ماه است با حمله به استان شیعه‌نشین العوامیه و کشتن و ویران کردن خانه‌های مردم، حتی از جنگنده‌های تهاجمی و پیشرفته امریکایی خود برای بمباران شهرهای این استان و تخریب منازل و مساجد و مدارس و همه تاسیسات شهری مسلمانان این استان استفاده می‌کند و در حق شهروندان بی‌دفاع خود از انجام هیچ جنایتی توسط تک‌تیراندازان و مورد اصابت قراردادن سر زنان و کودکان فروگذار نمی‌کند؛ و غرب و امریکا نیز با سکوت و تائید کامل عربستان، حکام بی‌خاصیت و زن‌باره سعودی را به ریاست کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد منصوب می‌کند.
 
در چنین وضعیتی دم‌زدن غرب و امریکا از حقوق بشر ضمن به سخره‌گرفتن همه ارزش‌های انسانی، گویای کوتاهی‌های نابخشودنی دستگاه دیپلماسی کشورما و رئیس‌جمهور عزیز ایران اسلامی در عدم برخورد قاطع با شیطنت‌های آشتی‌ناپذیر شیطان بزرگ امریکا و مسامحه با ایادی و عمال امریکا در منطقه و در رأس آنها آل‌سعود مزدور است.
 
دست دیپلماسی کشورمان در تهاجم دیپلماتیک به رژیم ارتجاعی و قرون وسطایی عربستان و جنایات امریکا در جهان و منطقه، بسیار پر بود و هست؛ اما از این دست پر هیچ استفاده‌ای در بسیج افکار عمومی جهانیان و مردم منطقه و جهان اسلام علیه شیطان بزرگ نکرد و در نقطه مقابل، با پیشه‌کردن مذاکره و خوشبینی کامل نسبت به دشمن صلبی، فرصت جرأت و جسارت را به دشمنان داد تا آنها تصور به ضعف کشورمان ببرند و تا توانستند علیه ملت و منافع ملی کشورمان توطئه کردند و زیان‌های جبران‌ناپذیر به کشورمان وارد نمودند.
 
در این روزهای ماه صیام و عبادت، دیدن صحنه‌های وحشتناک کشتار مسلمانان و شیعیان توسط سعودی‌های امریکایی و نشنیدن ندای مظلومیت و درخواست کمک این مظلومان، به‌طور مستقیم نادیده گرفتن فرموده رسول‌الله(ص) است که فرمود: "هرکه صدای مظلومی را بشنود و به کمک او نشتابد، مسلمان نیست"، اما در این میان، وظیفه دولت اسلامی بسیار خطیر و سرنوشت‌ساز است.
 
انقلاب اسلامی و نظام اهلبیتی در ایران اسلامی به‌لحاظ رسالت دینی و وظیفه انقلابی خود، موظف به حمایت قاطع از مظلومان و مبارزه با ظلم و استکبار است. عدول از این مسئولیت بمعنی خروج از جایگاه دولت اسلامی است و دولت دوازدهم باید بتواند با استفاده از تجربه تلخ دوره اول، به جبران مافات بپردازد و از مظلومان به‌صورت عملی حمایت کند و به مبارزه با ظالمان جهان و در رأس آنها امریکای جنایتکار برخیزد. امید آنکه آقای دکتر روحانی در این مسیر مقدس موفق و موجب رضای حضرت حجت(عج‌الله) شود، تا دیگر مجبور به بازخوانی این شعر صائب نشویم که سروده بود:
 
 خون گریه می کند در و دیوار روزگار
دیگر کدام خانه برانداز می رسد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما