تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۲۵۴۶۹۴
وقایع پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، جنگ احزابی بود که کلیت نظام دینی و خاصه اصل ولایت فقیه، که شاکله جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهد، مورد هدف دشمنان قرار گرفته بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، حماسه ۹ دی ۸۸ و حضور عاشورایی مردم ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به حساب می‌آید.

بحث ماندگاری این حماسه در حضور حماسی مردم، بصیرت، دشمن شناسی، فرصت شناسی و احساس وظیفه دینی است.

وقایع پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، جنگ احزابی بود که کلیت نظام دینی و خاصه اصل ولایت فقیه، که شاکله جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهد، مورد هدف دشمنان قرار گرفته بود.

در داخل و چه خارج از جمهوری اسلامی ایران همواره گروه‌ها، سازمان‌ها و افرادی با سرمایه و پشتیبانی گسترده، در حال برنامه‌ریزی جهت ضربه زدن به پایه و اساس دین و منطق و شرف مردم ایران زمین بوده‌اند که فتنه سال ۸۸ نقطه عطف آن است.

اما سوالی که ذهن‌ها را به خود مشغول می‌کند این است که چگونه انقلابیون سابق، یاران امام و حتی بعضی از نوادگان امام در صفی قرار گرفتند كه آمریكا سر خط آن بود و منافقان و سلطنت‌طلبان میداندارن آن و بهاییان انتهای آن بوده‌اند؟ و چگونه می‌شود کسانی‌که روزی برای تحقق انقلاب زحمت کشیده اند، امروز برای براندازی آن تلاش می‌کنند؟

یقیناً می‌توان عامل اصلی را در فتنه ۸۸ بی‌بصیرتی خواص دانست زیرا یکی از پیشرفته ترین طرحهای دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی، فتنه ۸۸ بود که نتیجه ۱۱ سال برنامه ریزی آنان برای انهدام گفتمان انقلاب و براندازی نظام جمهوری اسلامی با کمک عوامل و افرادی در داخل بود که سابقه انقلابی نیز داشتند.

فلذا مهمترین عاملی که در خنثی سازی این طرح شیطانی باعث شد تا دشمنان درونی و بیرونی نظام به ایفای نقش بپردازند، پس از امدادهای غیبی الهی که همواره یاور انقلاب و نظام اسلامی بوده، حضور مبتنی بر ایمان دینی مردم غیرتمند و همیشه در صحنه ایران اسلامی و هدایت‌های حکیمانه رهبر انقلاب حضرت امام خامنه‌ای بود.

درواقع ۹ دی اتمام حجت جریان انقلابی با کسانی بود که سابقه انقلابی خود را فراموش کرده و در راستای اهداف دشمنان کشور فعالیت می‌کردند، بنابراین حضور میلیونی در این روز سیلی محکمی به جریان خودفروخته و حامیان خارجی آنها بوده است.

اما در هفتمین سالگرد این حماسه بزرگ استراتژی دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی ایران عوض شده و با اعمال تحریم های بیشتر سبب شده است تا جریان لیبرال و غربگرای دولت تدبیر و امید بر سر کار بیاید تا نهایتا بواسطه آنان و با اعتمادی دوباره توسط آنان به غرب، خسارت محضی به نام برجام را بر مردم تحمیل کنند.

پرواضح است که هدف از برجام تنها کند کردن فعالیت های هسته‌ای نبوده بلکه افزایش فشارهای اقتصادی، ایجاد دوقطبی در میان مردم و تحت فشار قرار دادن ولایت فقیه بوده است.

بنابراین امروز یادآوری حماسه ۹ دی ۸۸ نه تنها نباید به فراموشی سپرده شود بلکه می‌توان با درس گرفتن از آن به افزایش بصیرت و جلوگیری از تحمیل برجام‌های دیگر پرداخت.
منبع : مجتبی اسمعیل‌زاده
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود درگیری و زوال رهبری آمریکا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴