تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۲۹۸۶۹
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فسادهای پنهان و آشکار برای مردم قابل تحمل نیست ، گفت: از این منظر به مسؤولان دستگاه‌های اجرایی تاکید شده که مبارزه با فساد یکی از کلیدواژه‌های اساسی آنان باید باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازعلی بابایی کارنامی امروز درباره اراده و جدیت مجلس یازدهم باتوجه به بیانات اخیر رهبری در بحث مبارزه با فساد و قطع کردن دست مفسد اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار  در شهرستان ساری، اظهار کرد: یکی از رویکردهای قوای سه گانه براساس مطالبات رهبری بحث مبارزه با فساد است که به‌صورت جدی در مجلس یازدهم دنبال خواهد شد.
*فسادهای پنهان و اشکار برای مردم قابل تحمل نیست
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات در دستگاه‌ها فسادهای پنهان و اشکار بوده که برای مردم قابل تحمل نیست ، افزود: از این منظر به مسوولان دستگاه‌های اجرایی تاکید شده که مبارزه با فساد یکی از کلیدواژه‌های اساسی آنان باید باشد.
*عزم جزم مجلس در مبارزه با فساد
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  عزم مجلس جزم است که علیه فساد به صورت ریشه‌ای مقابله کند که این راه باید ادامه یابد، اضافه کرد: در این زمینه باید مدلی تعریف شود که به طور شعاری و یک روزه و دو روزه نباشد.
*اقدام عاجل در تدبیر لوایح و برنامه‌های مبارزه به فساد
بابایی کارنامی با اعلام اینکه در تدبیر لوایح و برنامه‌های مبارزه به فساد اقدامات عاجل در دستور کار است، تصریح کرد:باید دلیل فساد ریشه یابی شود و در این زمینه مجلس و دولت باید جدی‌تر ورود پیدا کرده و  قوانین نیز فسادستیز باشد.
وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که داریم این است قبح فساد امروزه در جامعه شکسته شده که فضا باید منطقی و با حساب و کتاب باشد که در این زمینه ابزارهای مثل استیضاح، سوال، تذکر وکمیسیون‌های تخصصی اصل ۹۰  در دستور کار است.
*ضرورت همکاری مردم
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته باتوجه به شانیت مجلس، باید اشراف بر ریشه‌های فساد داشته باشد.
بابایی‌کارنامی با تاکید بر لزوم همکاری مردم، خاطرنشان کرد: ساده‌ترین کار این است کسی نباید جرات فساد داشته باشد و هیچ کس نباید به خودش اجازه دهد که امیدواریم بتوانیم جز کشورهایی فسادستیز توام با ساختار مردم‌سالاری باشیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰