نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد

لزوم تجهیز هلال احمر به امکانات مدرن و افراد متخصص

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
کد مطلب : ۴۲۹۸۴۱
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: امروز جمعیت هلال احمر با افراد متخصص و آموزش دیده و امکانات مدرن یک نیاز مهم است.
۰
plusresetminus
لزوم تجهیز هلال احمر به امکانات مدرن و افراد متخصص
به گزارش بلاغ، آیت الله محمد باقر محمدی لائینی طی دیدار با مسئول دفتر نمایندگی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در هلال احمر استان مازندران و رئیس جمعیت هلال احمر مازندران و همچنین جمعی از پرسنل جمعیت هلال احمر استان، اظهار کرد: هلال احمر نهادی است که در شرایط سختی به سراغ مردم می‌آید، جمعیتی که بعد مردمی دارد و علاقه‌مند به خدمت به مردم است و به‌دنبال شهرت و ریا نیست.
 
وی بیان کرد: در آغاز اسلام و زمان‌های گذشته هم نهادی شبیه هلال احمر داشتیم با توجه به اینکه طبق آیه قرآن کسی که صدای مسلمانی را بشنود و کمک نکند مسلمان نیست، این یعنی کل مردم جمعیتی از هلال احمر باید باشند، البته آیات و روایات زیادی در مورد کمک در زمان مصیبت و سختی داریم.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: امروز جمعیت هلال احمر با افراد متخصص و آموزش دیده و امکانات مدرن یک نیاز مهم است، مردم همیشه در موقع مشکلات و سختی‌ها بسیار حضور فعال دارند که علاوه بر وجود مردم، بودن سازمانی چون هلال احمر برای ساماندهی بسیار ضروری و مفید است.
 
محمدی لائینی با بیان اینکه باید این جمعیت مدرن، مجهز و دارای امکانات به روز و آموزش‌های کافی را دیده باشد، تصریح کرد: سرمایه اصلی جمعیت هلال احمر اعتماد مردم است، مردم باید اعتماد کنند، این مناسب نیست که حادثه‌ای اتفاق بی‌افتد و مردم بگویند ما خودمان وارد عمل می‌شویم.


 
وی تاکید کرد: شما باید اعتمادسازی کنید، سلامت، درستکاری و امانت‌داری، حسن خلق، ایثار و فداکاری در صحنه حادثه برای جلب رضایت مردم بسیار ضروری است، باید در کنار همه این‌ها برنامه‌های تبلیغی و ترویجی هم وجود داشته باشد.
 
محمدی لائینی افزود: از دیگر ویژگی هلال احمر این است که مقام معظم رهبری در این بخش نماینده دارد، این یعنی انتطار بیشتری از دیگر دستگاها دارد، پس توزیع امکانات و خدمات است، اینکه سوءاستفاده نشود و با یک سیستم درست انجام شود بسیار مهم است، شناسایی افراد بسیار ضروری است، این کار با داشتن گروه ارزیابی امکان پذیر است، تا کمک مردم و خیرین به خوبی انجام شود.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان با اشاره به یاد و خاطره آیت الله طبرسی نماینده فقید ولی فقیه در استان و حجت الاسلام ساداتی، گفت: این بزرگان خدمات ارزنده‌ای در این مجموعه داشتند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲