تاریخ انتشاريکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
کد مطلب : ۴۲۹۶۷۶
یکی از روحانیون برجسته اهل سنت کردستان گفت: آمریکا در عین حال و با بی‌شرمی تمام بزرگترین مدعی اعاده حقوق بشر برای ملت‌های جهان است در حالی که بی‌شک امروز بر همه آشکار است که آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان به شمار می‌رود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، ماموستا اقبال بهمنی امروز در گفت‌و‌گو ، در سنندج اظهار کرد: باتوجه به اینکه در اساس حکوکت آمریکا برمبنای ظلم و ستم و چپاول سایر ملت‌ها بنا شده است دخالت آمریکا در خاورمیانه بیانگر نقش حقوق بشر توسط این کشور است و هیچگاه نمی‌تواند مدافع حقوق بشر باشد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا در گذشته نیز به برده‌داری پرداخته است، افزود: آمریکا تنها به دنبال منافع خود بوده و هیچگاه نمی‌تواند مدافع حقوق بشر باشد.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا در هر شرایطی علیه مردم کشورهای مختلف جهان برخواسته و در مرحله بعدی مسیر برخورد علیه مردم خود را دربر گرفته است به گونه‌ای که از رسانه‌ها می‌بینیم مردم آمریکا امروز به گروگان گرفته می‌شوند و چیزی به نام حقوق بشر در آمریکا معنا و مفهومی اساسی ندارد.
بی‌عدالتی و ظلم در جهان مسیر آمریکاییان است
امام جمعه موقت سنندج عنوان کرد: آمریکا آنچه را که در پی گرفته بی‌عدالتی، ظلم و ستم علیه مردم کشورهای مختلف جهان و مردم کشور خودش است و نمی‌تواند حامی حقوق بشر باشد.
ماموستا بهمنی اعلام کرد: اعتراضات مردم آمریکا نشان می‌دهد که مردم  این کشور به ظلم و ستم‌های آمریکل پی برده‌اند بنابراین دولت آمریکا باید به خود بیاید و راه و روش اساسی را داشته باشد.
وی اضافه کرد: با رویکردی که آمریکا در برگرفته بی‌شک شاهد زوال و نابودی این کشور و افول آمریکا و تمدن غربی خواهیم بود.
وی در پایان با بیان اینکه آمریکا در عین حال و با بی‌شرمی تمام بزرگترین مدعی اعاده حقوق بشر برای ملت‌های جهان است، عنوان کرد: بی‌شک امروز بر همه آشکار است که آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان به شمار می‌رود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما