تاریخ انتشارجمعه ۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۴۲۹۴۱۲
نهاد ریاست جمهوری عراق امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، عملیات‌های مکرر ترکیه و نقض حریم هوایی عراق، نقض آشکار اصل حسن همجواری و مخالف آشکار با عرف و قوانین بین المللی است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از سایت المعلومه، در این بیانیه آمده است: این نهاد خواستار توقف نقض حاکمیت ملی عراق توسط عملیات‌های مکرر ترکیه و نقض حریم هوایی عراق است که در اثر این عملیات‌ها غیرنظامیان بی دفاع قربانی می‌شوند. این اقدامات نقض آشکار اصل حسن هم‌جواری و مخالف آشکار با عرف و قوانین بین المللی است.
در ادامه این بیانیه آمده است،‌ نهاد ریاست جمهوری این نقض‌ها را محکوم کرده و بر ضرورت حل مشکلات مرزی، پرونده‌های امنیتی میان عراق و ترکیه از طریق همکاری و هماهنگی، مخالفت با یکجانبه گرایی در حل مشکلات و لزوم احترام به حاکمیت عراق تأکید دارد.
پیش از این جنگنده‌های ترکیه منطقه‌ای گردشگری در سلیمانیه اقلیم کردستان عراق را هدف قرار دادند که در اثر آن سه تن کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.
ترکیه با وجود اعتراضات و مخالفت‌های دولت عراق، به بهانه مبارزه با حزب کارگران کردستان ضمن نقض حریم هوایی و حاکمیت ملی عراق به‌طور پیوسته مناطق شمالی این کشور را هدف حمله قرار می‌دهد که تازه‌ترین عملیات نظامی آنکارا در عراق عملیات‌های "چنگال عقاب" و "پنجه ببر" است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲