تاریخ انتشارجمعه ۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۴۲۹۳۵۲
گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری و منطقه اغوار در حقیقت "اعلان جنگ" علیه ملت فلسطین است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های قسام، روز پنجشنبه در سخنانی به مناسبت سالروز عملیات «اوهام برباد رفته» که طی آن مقاومت فلسطین در سال ۲۰۰۶ گلعاد شالیت، سرباز اسرائیلی را به اسارت گرفت، تاکید کرد که امسال در سالروز این عملیات، شاهد وضعیت خطرناکی هستیم که دشمن صهیونیستی می خواهد بزرگ ترین طرح اشغالگرانه و غارتگرانه خود را در فلسطین به اجرا بگذارد، یعنی طرح الحاق کرانه باختری و منطقه اغوار و ما اینجا بار دیگر تاکید می کنیم که مقاومت رژیم اشغالگر را از وجب به وجب سرزمین تاریخی فلسطین بیرون خواهد راند.
وی افزود که مقاومت این طرح را اعلان جنگ علیه ملت فلسطین می‌داند و مقاومت در این جنگ محافظی امین و وفادار برای دفاع از ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین خواهد بود.
سخنگوی قسام اشاره کرد که به یاری خداوند کاری خواهیم کرد که دشمن صهیونیستی به خاطر چنین تصمیمی صدبار پشیمان شود و ظالمان و ستمگران به زودی خواهند فهمید که بازگشتشان به کجاست.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ابوعبیده افزود که مقاومت در برابر این طرح جنایتکارانه و اشغالگرانه بیش از اینکه سخن بگوید و اظهارنظر کند، عمل خواهد کرد و دشمن اشغالگر و همپیمانانش این را خوب درک خواهند کرد.
وی تاکید کرد که امروز سالروز اسارت گلعاد شالیت است که مقاومت توانست در قبال تحویل او به دشمن در سال ۲۰۱۱ در چارچوب قرارداد وفاداری به آزادگان ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی را از زندان های رژیم صهیونیستی آزاد کند و این روز به روزی جاودانه در تاریخ مبارزات ملت فلسطین تبدیل شد و نقطه تحولی مهم در تاریخ مقاومت و ملت فلسطین است.
سخنگوی قسام در ادامه خطاب به اسرای فلسطینی هم گفت که به یاری خداوند این تاریخ و این عملیات به نماد آرزوی فلسطینیان در آزادسازی اسرا و تحمیل عزم و اراده مقاومت بر دشمن تبدیل شد و این عملیات زمینه ساز امضای عملیات مبادله موسوم به "وفاداری به آزادگان" در سال ۲۰۱۱ شد که طی آن صدها اسیر فلسطینی به کوری چشم دشمن صهیونیستی آزاد شدند.
ابوعبیده تاکید کرد،  ما امروز بار دیگر اعلام می کنیم که به وعده خود به اسرا پایبندیم و امضای قرارداد مبادله اسرا و آزادی آنان از زندان های صهیونیستی در راس اولویت های ما قرار دارد.
ابو عبیده خطاب به دشمن صهیونیستی هم گفت که هیچ قراردادی برای مبادله اسرا امضا نخواهد شد مگر اینکه رهبران و فرماندهان مقاومت که در هلاکت اشغالگران صهیونیست دست داشته اند، مشمول آن باشند و دشمن صهیونیستی چه بخواهد چه نخواهد باید این بهای سنگین را بپردازد.
وی تاکید کرد که سران دشمن صهیونیستی باید بدانند که تعهداتی که در جریان قرارداد مباله اسرای قبلی نقض کردند، دیگر تکرار نخواهد شد و این رژیم باید بهای این کار خود را بپردازد، در غیراین صورت مقاومت هرگز خود را به امید مذاکراتی بیهوده خسته نخواهد کرد و به کمتر از این راضی نخواهد شد.
ابوعبیده افزود که مقاومت گزینه‌های زیادی برای پیشبرد این پرونده در اختیار دارد تا در نهایت دشمن صهیونیستی را وادار به پرداخت بهای سنگینی کند که در تاریخ نبرد با این رژیم اشغالگر بی سابقه بوده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما