تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۲۹۲۹۵
بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است و موارد جدید ابتلا و فوت ناشی از آن در برزیل، پرو و شیلی گزارش شده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، افزایش موارد ابتلا و فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در کشورهای آمریکای لاتین در حالی گزارش می شود که کشورهای اروپایی از کاهش موارد مبتلایان جدید، تسهیل قوانین مربوط به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و لغو ممنوعیت سفر خبر می دهند.
تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید به ۴۸۵ هزار و ۲۸۰ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۹ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۵۱ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.
هم‌چنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون پنج میلیون و ۱۸۶ هزار و ۶۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.
از میان سه میلیون و ۸۷۰ هزار و ۴۸۱ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان سه میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۸۹ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۸ هزار و ۹۲ مورد معادل دو درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همچنین از پنج میلیون و ۶۷۱ هزار و ۹۷۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، پنج میلیون و ۱۸۶ هزار و ۶۹۰ نفر معادل ۹۱ درصد از موارد بهبود یافته و ۴۸۵ هزار و ۲۸۰ نفر معادل ۹ درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.
آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.
از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۴۶۲ هزار و ۷۰۸ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۲۸۲ قربانی
۲. برزیل یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۴۷۴ مبتلا، ۵۳ هزار و ۸۷۴ قربانی
۳. روسیه ۶۱۳ هزار و ۹۹۴ مبتلا، ۸۶۰۵ قربانی
۴. هند ۴۷۳ هزار و ۷۱۹ مبتلا، ۱۴ هزار و ۹۰۷ قربانی
۵. انگلیس ۳۰۶ هزار و ۸۶۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۸۱ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۴ هزار و ۱۶۶ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۲۷ قربانی
۷. پرو ۲۶۴ هزار و ۶۸۹ مبتلا، ۸۵۸۶ قربانی
۸. شیلی ۲۵۴ هزار و ۴۱۶ مبتلا، ۴۷۳۱ قربانی
۹. ایتالیا ۲۳۹ هزار و ۴۱۰ مبتلا، ۳۴ هزار و ۶۴۴ قربانی
۱۰. ایران ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ مبتلا، ۹۹۹۶ قربانی
پس از آن کشورهای مکزیک با ۱۹۶ هزار و ۸۴۷ مبتلا، آلمان با ۱۹۳ هزار و ۲۵۴ مبتلا، پاکستان با ۱۹۲ هزار و ۹۷۰ مبتلا، ترکیه با ۱۹۱ هزار و ۶۵۷ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۶۷ هزار و ۲۶۷ مبتلا، فرانسه با ۱۶۱ هزار و ۳۴۸ مبتلا، بنگلادش با ۱۲۲ هزار و ۶۶۰ هزار مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۱۱ هزار و ۷۹۶ مبتلا و کانادا با ۱۰۲ هزار و ۲۴۲ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما