تاریخ انتشارپنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۴۲۹۲۰۶
رسانه‌های رژیم صهیونیستی دیروز (چهارشنبه) اعلام کردند که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از سند "حق فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت‌شان" حمایت می‌کنند اما برخی از آنها روابط امنیتی، تجاری و دیپلماتیک محرمانه با اسرائیل برقرار می‌کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، روزنامه اسرائیلی هاآرتص مخالفت با عادی‌سازی در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را اقدامی توطئه‌آمیز و اقدامی بسیار خطرناک توصیف کرد و نوشت: صداهای مخالفت با عادی‌سازی در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس کم کم برخی دولت‌های این منطقه را نگران کرده است.
این روزنامه افزود: دولت کویت تنها دولت حوزه خلیج فارس است که با عادی‌سازی مخالف است در حالی که هیچ‌گونه تحرکی در  مخالفت با عادی‌سازی در امارات دیده نشده است.
حیزی اسمانتوف، خبرنگار امور عربی در شبکه ۱۳ اسرائیل می‌گوید: ایلی کوهن، وزیر امور اطلاعات اسرائیل سایت روزنامه ایلاف را برای مصاحبه انتخاب کرد که وابسته به عربستان است و این دلیل دیگری بر رویکرد برخی کشورهای عربی به خصوص کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در راستای عادی‌سازی علنی با اسرائیل است.
اسمانتوف اشاره می‌کند: کوهن مصاحبه‌ای با روزنامه سعودی انجام داد و از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خواست همکاری با اسرائیل را مستند کنند.
او می‌گوید: می‌توان درباره آن گفت که این یک گفت‌وگوی استثنایی بود.
تحلیلگران اسرائیلی معتقدند: روابط بین اسرائیل و برخی کشورهای عربی که هیچ رابطه دیپلماتیکی با هم ندارند از رابطه پنهانی به رابطه علنی تبدیل شده و قطار عادی‌سازی روابط بین دو طرف به سرعت پیش می‌رود به طوری که مقامات کشورهای عربی در گفت‌وگو با رسانه‌های اسرائیلی دیگر راحت هستند و اخیراً سفیر امارات در واشنگتن مقاله‌ای در روزنامه یدیعوت آحارونوت منتشر کرد که تحلیلگران اسرائیلی آن را "تاریخی" خواندند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما