تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
کد مطلب : ۴۲۹۲۰۲
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد افزایش کمک‌هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را با قید دو فوریت جهت بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.
۰
plusresetminus
وزارت کار اعلام کرد: حق مسکن کارگران از تیرماه 200 هزار تومان افزایش می‌یابد

به گزارش بلاغ، 17 خرداد ماه دویست و نود و دومین نشست شورای‌عالی کار با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌منظور بررسی حق مسکن کارگران تشکیل جلسه داد. یکی از مصوبات این جلسه افزایش 200هزارتومانی حق مسکن بود که برای تأیید نهایی به هیئت وزیران فرستاده شد. بعد از تصویب در هیئت وزیران قابلیت اجرایی در فیش‌های حقوقی کارگران را خواهد داشت.

روز گذشته پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت خبر از تصویب افزایش حق مسکن در هیئت دولت داد.
در این خبر آمده بود، پیشنهاد افزایش کمک‌هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار در جلسه 17 خرداد 99 شورای ‌عالی کار از سوی محمد شریعتمداری به هیئت دولت ارائه شد.

به ‌موجب این پیشنهاد، کمک ‌هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای تیر سال 99، مبلغ سه میلیون ریال تعیین می‌شود. حق مسکن کارگران در سال قبل یک میلیون ریال بود.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد افزایش کمک‌ هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را با قید دو فوریت جهت بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

گفتنی است پیش از این، فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای‌ عالی کار، در مورد اینکه آیا مصوبه شورای‌ عالی کار عطف به دو ماه گذشته هم می‌شود یا خیر، گفته بود: مصوبه شورای‌عالی کار در مورد افزایش 26 درصدی حداقل حقوق و 200 هزار تومانی حق مسکن از اول تیر ماه 99 اجرا می‌شود و عطف به ما سبق نمی‌شود، در واقع سه ماه اول سال طبق روال قبلی انجام می‌شود.

از دیگر مصوبات شورای عالی کار که چند روز قبل برای اجرا ابلاغ شد، کاهش 75 هزار تومانی پایه سنواتی کارگران بود که به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق افزوده شد، یعنی کارگران حداقل بگیر در سال 99 افزایش حقوق 26 درصدی خواهند داشت. بر اساس این مصوبه، حداقل مزد از اول تیرماه ۹۹ روزانه 636 هزار و 809 ریال تعیین گردیده است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما