تاریخ انتشارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۲۶۶۱۲
نیروهای دولت توافق ملی لیبی بعد از کنترل کامل بر غرب این کشور، پایگاه‌های نیروهای خلیفه حفتر در شهر سرت را مورد هدف قرار دادند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از شبکه خبری الجزیره، محمد قنونو، سخنگوی دولت توافق ملی لیبی گفت: این نیروها مقادیری مهمات و تجهیزات نظامی را صادر کرده و نیروهای خلیفه حفتر را از شهر ترهونه، آخرین مقرشان بیرون راندند.
به گفته منابع نیروهای دولت توافق ملی لیبی کنترل کامل غرب این کشور را در دست گرفته‌اند و مزدوران آفریقایی و نیروهای وابسته به حفتر از فرودگاه شهر بنی ولید به منطقه الجفره و پایگاه هوایی آن در مرکز لیبی فرار کردند.
همچنین یک پهپاد اماراتی وابسته به نیروهای حفتر مقرهای نیروهای دولت توافق ملی لیبی در ترهونه را هدف قرار داد.
به گفته منابع سخنگوی نیروهای دولت توافق ملی لیبی اعلام کرد چهره‌های سرشناس سرت پیشنهاد دادند که شهر را به این نیروها واگذار کنند.
این نیروها پنج حمله را به خودروهای نظامی نیروهای حفتر در جنوب سرت انجام دادند.
در این راستا، امرالله ایشلر، فرستاده ویژه ترکیه به لیبی اعلام کرد پیروزی‌های اخیر دولت توافق ملی لیبی از جمله آزادی شهر ترهونه گام بزرگی در مسیر تحقق یک کشور قدرتمند است.
ایشلر تأکید کرد سیاستی که ترکیه در لیبی در پیش گرفت ثمره داد و مقاومت تاریخی که مردم لیبی و دولتش در مقابله با حفتر نشان دادند به این دولت کمک کرد بر خطرات امنیتی که طرابلس با آن مواجه است، چیره شود.
وزارت کشور وابسته به دولت توافق ملی لیبی جمعه از آغاز عملیاتی با عنوان "کشور امن"  برای تحقق امنیت و حفاظت از املاک خصوصی و دولتی در شهرهای آزاد شده خبر داد.
لیبیایی‌ها در میدان شهدا در طرابلس به دلیل پیروزی‌های دولت توافق ملی لیبی جشن گرفتند.
از سوی دیگر علی الذیب، رئیس گارد حفاظت از تأسیسات نفتی در وزارت دفاع دولت توافق ملی لیبی از بازگشایی مسیر الحماده بین میدان نفتی الشراره در جنوب غرب لیبی و پالایشگاه الزاویه در غرب طرابلس خبر داد.
الذیب پیش‌بینی کرد که تولید نفت از میادین الشراره و الفیل در جنوب غرب لیبی ظرف چند روز ازسرگرفته شود.
امروز(شنبه)‌ یک گروه مسلح ناشناس به میدان نفتی الشراره حمله کرد اما نتوانست وارد آن شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما