تاریخ انتشارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
کد مطلب : ۴۲۶۵۸۶
رئیس مرکز "الرافدین للحوار" (مرکز گفت‌وگوی الرافدین) از تلاش‌های قانونی این مرکز برای ارجاع پرونده اولین وزیر متهم به فساد اداری و مالی به دستگاه قضا خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، زید الطالقانی، رئیس مرکز "الرافدین للحوار" (مرکز گفت‌وگوی الرافدین) خاطرنشان کرد، مرکز الرافدین در حال حاضر در حال جمع آوری پرونده‌های فساد لؤی الخطیب، وزیر سابق برق است که مربوط به تعدادی از مسائل مهم در وزارت برق از جمله پرونده استخدام ۹۰ هزار تن و نیز پرونده ایستگاه شماره ۱ و ۲ بیجی است.
وی در ادامه افزود: پرونده فساد لؤی الخطیب همچنین شامل توزیع زمین‌های کشاورزی در استان بصره، تعطیلی اساسنامه داخلی وزارت، قطع ۱۵۰۰ مگاوات برق ایستگاه "بسمایه"، روغن‌های مصرفی، نیروگاه برق و پرونده مرکز مصرف کنندگان است.
الطالقانی همچنین تصریح کرد: مرکز الرافدین قرار است تمامی ادله و مدارک را به همراه ویدیوی موجود برای محکوم کردن وزیر سابق برق و ارجاع وی به دستگاه قضا و سازمان شفاف‌سازی جهت اتخاذ اقدامات لازم ارسال کند.
وی عنوان کرد: وزیر برق در دولت عادل عبدالمهدی به علت فساد علنی در دوره دولت عبدالمهدی صدها میلیون دلار اموال عمومی را هدر داد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما