تاریخ انتشارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۴۲۶۴۹۴
رئیس‌جمهوری برزیل، سازمان بهداشت جهانی را به داشتن رفتار "تعصب‌آمیز" و "سیاسی" متهم کرد. او گفت، چنانچه این نهاد فعالیت "بدون جانبداری ایدئولوژیکی" را مدنظر قرار ندهد، از آن خارج می‌شود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از شبکه خبری الجزیره، ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل در جمع خبرنگاران تهدید کرد کشورش را از سازمان بهداشت جهانی خارج می‌کند. پیش از آن، سازمان بهداشت جهانی به دولت‌ها درباره خطر برداشتن محدودیت‌های مرتبط با ویروس کرونا، پیش از کاهش سرعت شیوع این ویروس هشدار داده بود.
تهدید بولسونارو در شرایطی مطرح می‌شود که کشورهای عضو گروه ۲۰ به تامین مالی بیش از ۲۱ میلیار دلار برای بهداشت جهانی متعهد شده‌اند. تلفات ویروس کرونا در برزیل به حدود ۱۵۰۰ تن رسیده است و بیش از ۳۴ هزار تن در این کشور بابت کرونا جان خود را از دست داده‌اند که بالاترین میزان تلفات در جهان است.
براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، حدود ۶.۷ میلیون مورد ابتلای تایید شده به کرونا در سراسر جهان ثبت شده است. بیش از ۳۹۴ هزار تن جان باخته‌اند که حدود ۱۰۹ هزار تن از آنان به ایالات متحده مرتبط است. بیش از ۲.۹ میلیون تن هم بهبود یافته‌اند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲