تاریخ انتشارجمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
کد مطلب : ۴۲۶۴۶۴
مدیرکل بهزیستی مازندران به حمایت بهزیستی مازندران از صدور مجوز برای راه‌اندازی مؤسسات خیریه خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازفرزاد گوهردهی در گفت‌وگو با خبرنگار در سوادکوه با اشاره به اینکه متولی صدور پروانه فعالیت سمن‌ها استانداری، بهزیستی و برخی از ادارات دیگر هستند، گفت: مؤسسات خیریه هم با مجوز بهزیستی تشکیل می‌شوند و فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران در پاسخ به سوالی درباره سازماندهی و تشکیل مؤسسات خیریه با توجه به اقبال گسترده عمومی درباره پویش اکسیژن در سوادکوه و مسیر طولانی اخذ اثر انگشت و فرایند اداری برای خیران که باعث دلسردی آنان را فراهم می‌کند، گفت: قانون‌گذار برای صدور مجوز فعالیت سمن‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین خاصی را مصوب کرد که نمی‌توان از آن تخطی کرد و سوء پیشینه ها و سایر روال قانونی باید در پرونده متقاضیان موجود باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای صدور مجوز فعالیت خیریه‌ها، مدارک مورد نظر قانونی باید توسط متقاضیان تهیه و در پرونده موجود باشد و دریافت مدارک از ادارات و نهادهای دیگر توسط متقاضیان راه‌اندازی مؤسسات، الزام قانونی دارد ولی ما اطمینان می دهیم که پس از طی کردن مراحل قانونی در ادارات و نهادهای دیگر در کمترین زمان ممکن به صدور مجوز برای راه‌اندازی مؤسسات خیریه اقدام می‌کنیم.
گوهر‌دهی از وجود صندوق مشارکت‌های مردمی در بهزیستی با شماره حساب اختصاصی خبر داد و افزود: صندوق مشارکت‌های مردمی و اجرای نیت‌های خاص با توجه به شرایط و مکان مورد نظر مشارکت‌کنندگان موجود است و ما از آن استقبال می‌کنیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰