تاریخ انتشارجمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
کد مطلب : ۴۲۶۴۴۱
محققان دانشگاه هاروارد توانستند در پروژه‌ای پیشرفت‌هایی ایجاد کنند و اندازه یک ربات که با الهام از سوسک ساخته شده را کوچک و درعین حال توانایی‌های آن را حفظ کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازانگجت، محققان دانشگاه هاروارد توانستند در پروژه‌ای رباتیک موسوم به «میکرو ربات متحرک دانشگاه هاروارد» (HAMR) پیشرفت‌هایی ایجاد کنند و اندازه یک ربات که با الهام از سوسک ساخته شده را کوچک کنند.
محققان این دانشگاه ریزپردازنده کوچک میکرو ربات هاروارد (HAMR) را حتی کوچکتر کرده‌اند.
ربات نسل جدید که از سوسک الهام گرفته شده و تقریباً اندازه یک سکه است می‌تواند با سرعت ۱۳.۹ طول  اجرا شود به این معنی که این ربات می‌تواند در هر ثانیه، با سرعت ۱۳.۹ برابر طول بدن خود طی مسیر کند.
این موضوع باعث می‌شود ربات مذکور یکی از کوچکترین و سریعترین ربات‌ها به حساب آید. 
این ربات که با نام HAMR-JR نامگذاری شده است، نسخه نیمه‌ای از نسل قبلی خود است که محققان آموزش شنا و راه رفتن در زیر آب را به آن آموزش داده‌اند.
کاشیک جیارام، نخستین نویسنده مقاله HAMR-JR گفت: «نکته جالب در مورد این تمرین این است که ما مجبور نیستیم چیزی راجع به طرح قبلی را تغییر دهیم؛ ما ثابت کردیم که این فرآیند می‌تواند برای هر دستگاهی با اندازه‌های مختلف اعمال شود.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما