تاریخ انتشارجمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
کد مطلب : ۴۲۶۴۳۷
سنای قزاقستان لایحه مربوط به گسترش اختیارات رئیس جمهور در مورد شرایط اعلام حکومت نظامی را مورد بررسی قرار می دهد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمجلس سنای قزاقستان لایحه مربوط به گسترش اختیارات رئیس جمهور در مورد حکومت نظامی را مورد بررسی قرار می دهد.
«مراد‌ بیک‌تان‌اف» رئیس ستاد مرکزی نیروهای مسلح قزاقستان با اعلام این خبر گفت: قوانین مربوط به حکومت نظامی از طریق افزودن چند ماده جدید تکمیل می شود که بر این اساس رئیس جمهور قزاقستان در زمان صلح ترتیب کاربرد مقررات مربوط به حکومت نظامی را تعیین، مقررات نهاد فرماندهی کل نیروهای مسلح، مقررات مربوط به شوراهای دفاعی مناطق، شهر های مهم، پایتخت، مقررات مربوط به سازمان دهی فعالیت دولت در دوره حکومت نظامی و همچنین در مورد نهادهای دولتی به طور مستقیم وابسته به آن در دوره حکوما نظامی را تصویب می کند.
گفته می شود هدف اصلی لایحه مذکور بهبود سیستم آمادگی کشور برای دفاع و تضمین امنیت نظامی، مطابق سازی قوانین مربوط به حکومت نظامی با تهدید های احتمالی نظامی و تغییر ماهیت درگیری های نظامی، می باشد.
علاوه بر این اصلاحات قانون مذکور شامل موضوعات مربوط به تضمین امنیت افراد و اماکن تحت محافظت قرار گرفته، می باشد.
اصلاحات مذکور همچنین صلاحیت دستگاه ها و سازمان های دولتی برای آماده سازی اماکنی که در دوره حکومت نظامی نیاز به حفاظت و حمایت دارند، در رابطه با توان مهندسی و فنی و امنیت ضد خرابکاری و همچنین تهیه تجهیزات ویژه تعیین می کند.
سنای قزاقستان پیش نویس قانون «اصلاحات و اضافات به برخی مصوبات قانونگذاری این کشور در امور حکومت نظامی» را به تصویب رسانده است.
پیش از این نیز پیش نویس قانون «اصلاحات و اضافت به برخی از مصوبات قانونگذاری این کشور در شرایط اضطراری» تصویب شد که به رئیس جمهور امکان ایجاد روشی متفاوت برای تنظیم برخی از روابط پیش بینی شده در قانونگذاری این کشور را فراهم می کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما