تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
کد مطلب : ۴۲۶۱۷۰
مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری با بیان اینکه دفاتر پیشخوان برای ثبت اطلاعات خود در سامانه ارزیابی 48 ساعت بیشتر فرصت ندارند، گفت: احتمال تمدید طرح ارزیابی دفاتر پیشخوان وجود دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازشهرام حی شاد مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری در گفت وگو با خبرنگار با بیان اینکه  دفاتر پیشخوان برای ثبت اطلاعات در سامانه ارزیابی ۴۸ ساعت فرصت دارند، گفت: سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان دولت در شروع کار بر اساس اطلاعاتی که دفاتر در آن ثبت می‌کنند امتیاز و رتبه هریک از دفاتر را مشخص می کند که در این رابطه باید بگویم دفاتر پیشخوان از زمان یک ماهه اکنون ۴۸ ساعت  بیشتر فرصت ندارند تا بر اساس دستورالعمل‌ها اطلاعات خود را در این سامانه تکمیل کنند.
وی افزود: اگر برخی از دفاتر اطلاعات خود را در سامانه وارد نکنند به عنوان دفاتری که رتبه آنها ۳ است معرفی می‌شوند و تا ۶ ماه آینده که ارزیابی دوم انجام خواهد شد باید منتظر بمانند تا اطلاعات خود را تصحیح کنند البته احتمال تمدید طرح ارزیابی دفاتر پیشخوان وجود دارد.
* تمامی دفاتر پیشخوان استاندارد های لازم را دارند
وی افزود: در حال حاضر ما در سراسر کشور دارای ۶۹۳۶ دفتر پیشخوان شهری و۹۲۲ دفتر روستایی  هستیم که همه آنها خوشبختانه دارای استانداردهای مورد نیاز هستند. به طوری که سنجه‌های نظارت ارزیابی تبدیل شده و توسط کمیسیون وزارت ارتباطات برای این دفاتر ابلاغ شده است.

* دستگاه‌های اجرایی دارای خدمات الکترونیکی هستند
طبق تکلیفی که دولت برای دفاتر پیشخوان ابلاغ کرده است تمامی دستگاه‌های اجرایی که دارای خدمات الکترونیکی هستند باید خدمات خود را از طریق دفاتر پیشخوان انجام دهند که این خدمات به طور کلی بیش از ۵۰۰ خدمت است که باید طی فرایندی اینتسط دفاتر ارائه شود اما در حال حاضر بیش از ۲۰۰ خدمت توسط دفاتر ارائه می‌شود که به مرور زمان باید به ۵۰۰ خدمت افزایش یابد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما