تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۴۲۵۹۹۴
نماینده رهبر انقلاب در سوریه با اشاره به نحوه برخورد امام راحل با گروگانهای سیاه پوست آمریکا در زمان تسخیر لانه جاسوسی گفت: امام خمینی ( ره ) به ما آموخت، دفاع از مظلوم مرز و دین و مذهب نمیشناسد".
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه صبح دیروز کنفرانس بین المللی «عزت و ایستادگی امت اسلامی در منهج و تفکرات امام خمینی» از طریق وبینار در کشور سوریه برگزار گردید.
طی این همایش که از سوی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه برگزاری می گردید، آیت الله طباطبایی  نماینده ولی فقیه در سوریه ضمن بیان خصلتهایی از امام راحل گفت: امام خمینی صدای ستمدیدگان و مستضعفین جهان بودند.
وی ادامه داد که شخصیت امام راحل طوری بود که مبنای رفتار و گفتار و هدف زندگی ایشان فقط رضایت خداوند و ادای تکالیف الهی بوده است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه ضمن بیان نمونه هایی از محبت امام راحل در کشورهای مختلف گفت: مواردی همانند اهدای گل بمناسبت سال نو به همسایه های مسیحی در فرانسه و فتوای شهید بودن هر فلسطینی در رویارویی با رژیم صهیونیستی، نمونه هایی از این محبت ها است.
آیت الله طباطبایی با بیان این که یکی  از سفارشات امام خمینی به ما نسبت به مساله دفاع از ستمدیدگان در کشورهای جهان است که ارتباطی به مرز و دین و مذهب ندارد, گفت: بر این اساس یاری ستمدیدگان چه در فلسطین،سوریه، یمن، نیجریه و حتی در ونزوئلا نیز واجب می باشد.
وی در ادامه سخنانی در مورد روش برخورد امام راحل با سیاه پوستان و نمونه آن در بحران بین ایران و آمریکا و به اسارت گرفتن لانه جاسوسی گفت که مدت زمان کوتاهی نگذشت تا این که امام دستور آزاد کردن سیاه پوستان و زنان و برگردانندنشان به کشورشان را صادر کردند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه توضیحاتی در مورد دیدگاه امام نسبت به زنان که اسلام جایگاه خاصی برایشان قرار داده و سیاه پوستان را که چه بسا زیر ستم و فشار در آمریکا قرار گرفته بودند, ذکر کردند.
آیت الله طباطبایی در پایان گفت: مراجع بزرگ و دانشمندان قم برای سپاس دست یک سیاه پوست را می بوسند, در حالی که سیاه پوستان در کشورهای مدعی حقوق انسان و دموکراتیک زیر پای ستمگران کشته می شوند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما