تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۴۲۵۸۷۰
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 50 درصد والدین کودکان زیر نظر بهزیستی معتاد هستند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمحمد محمدی قیداری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر چهار مرکز شبانه‌روزی غیر دولتی کودکان و نوجوانان و یک مرکز دولتی شیرخوارگاه و نوباوگان زیر نظر بهزیستی استان فعال است.
وی با اشاره به اینکه کودکان نگهداری شده در مراکز زیر نظر سازمان بهزیستی، بی‌سرپرست و بد سرپرست و برخی نیز مجهول‌الهویه هستند، که توسط قضات به این مراکز سپرده می‌شوند، تصریح کرد: 57 کودک در این مراکز نگهداری می‌شود.
محمدی قیداری با بیان اینکه 50 درصد والدین کودکانی که در شیرخوارگاه و  مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند،  معتاد هستند، اضافه کرد: برخی از این کودکان به افراد واجد شرایط واگذار و برخی دیگر نیز در این مراکز ماندگار می‌شوند.
گفتنی است، سه شرط بهزیستی برای واگذاری کودک این است که باید پنج سال از ازدواج متقاضیانی که فرزند ندارند گذشته باشد و مدارکی مبنی بر بچه‌دار نشدن‌شان از سوی پزشک قانونی به سازمان بهزیستی ارائه کنند.
دوم اینکه اولویت با دختران و زنانی است که بیش از 30 سال سن دارند و هنوز مجرد هستند همچنین زنانی که ازدواج کرده‌اند و در حال حاضر تنها زندگی کنند جزو اولویت‌های بهزیستی برای سپردن کودک محسوب می‌شوند.
در این میان، در مرحله سوم نیز اولویت با والدینی است که فرزند دارند اما متقاضی فرزندخواندگی دیگری هستند که البته در این میان اولویت با زوجینی است که بچه‌دار نمی‌شوند، از سوی دیگر، پدر و مادرهایی که سن‌شان کمتر از 50 سال است نسبت به مابقی افراد در اولویت هستند.
خانواده‌ها پس از گذراندن تمام مراحل، ۶ ماه زیرنظر مشاوران بوده و سپس حکم فرزندخواندگی دائم صادر می‌شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲