عضو پارلمان عراق خبر داد در مذاکراتی که قرار است بغداد با واشنگتن داشته باشد ساز و کار اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق قرار داده خواهد شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«فاضل جابر» عضو ائتلاف الفتح پارلمان عراق تاکید کرد مذاکراتی که قرار است تا دو هفته دیگر میان آمریکا و دولت عراق برگزار شود به حضور نظامی آمریکا در عراق پایان خواهد داد.
جابر در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصمیم اخیر پارلمان در اخراج نیروهای خارجی از عراق برای دولت مصطفی الکاظمی الزام آور خواند و گفت: «اخراج نیروهای خارجی یک تصمیم نهایی است که بازگشت از آن اصلا ممکن نیست».
وی افزود: «مذاکراتی که در نیمه ژوئن میان واشنگتن و بغداد برگزار می‌شود حضور نظامی آمریکا در عراق را یکسره خواهد کرد و دولت گفت‌وگوهایی برای ایجاد ساز و کار اخراج نیروهای خارجی از عراق انجام خواهد داد».
«محمد البلداوی» عضو ائتلاف الفتح پیش از این درباره اقدام «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در اعمال فشار بر شخصیت‌ها و طرف‌های سیاسی در عراق برای یکسره کردن قضیه ابقای نیروهای آمریکایی در داخل عراق تا قبل از مذاکرات ژوئن میان بغداد و واشنگتن هشدار داده بود.
پارلمان عراق در پانزدهم دی ماه سال 1398 شمسی دو روز پس از ترور شهید سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و شهید «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و تنی چند از همراهانشان در تجاوز نظامی آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما