تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
کد مطلب : ۴۲۵۷۸۹
امام جماعت حرم مطهر امام حسین(ع) با تأکید بر این که کشورهای دیگر باید از نهضت امام خمینی(ره) الگو بگیرند، گفت: همه این نهضت‌ها و حرکت‌هایی که در کشورهای اسلامی صورت می‌ گیرد با یاری خداوند مقدمه ظهور و حضور امام زمان(عج) و اجرای اسلام کامل خواهد بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازآیت الله سید مرتضی قزوینی امام جماعت حرم مطهر امام حسین(ع)  در همایش مجازی «نهضت عاشورا در اندیشه امام خمینی(ره)» که در برخی شبکه‌های بین المللی به صورت زنده پخش شد، با بیان این که امام راحل توانست جریان منحرف ایران را تغییر دهد، اظهار کرد: ایران قبل از انقلاب اسلامی در دست دشمنان اسلام بود که شاه آن جشن ۲۵۰۰ساله را گرفت تا آتش‌پرستی را به رخ مسلمانان بکشد و این فرد تسلیم آمریکا و اسرائیل بود.
وی با تأکید بر این که شاه مطیع محض موساد و سیای آمریکا بود، افزود: امام با عقل و تدبیر و علم و توکل بر خدا این برنامه را تغییر داد و این خودش یک درسی است برای ما مسلمانان به ویژه علما و روحانیون و سیاسیون که این عمل را از امام خمینی(ره) یاد بگیریم.
امام جماعت حرم امام حسین(ع) ادامه داد: چنانکه عده‌ای در تظاهرات می‌گفتند «نهضت ما حسینیه، رهبر ما خمینیه»؛ امام خمینی(ره) این نهضت را از امام حسین(ع) آموخت و فرزند خودش را فدا کرد و حاضر بود که جان خود را نیز فدا کند و واقعاً مردی با اخلاص بود.
آیت الله قزوینی عنوان کرد: هنگامی که حکومت عراق ایشان را اخراج کرد، شیعیان کویت از ایشان دعوت کردند ولی دولت کویت قبول نکرد و امام راحل در بیابان بین عراق و کویت نزدیک به ۱۰ساعت اسیر بود ولی با توکل بر خدا در راه خدا جهاد کرد و خداوند نیز راه‌های خود را نشان داد.
وی با بیان این که کشورهای دیگر باید از نهضت امام خمینی(ره) الگو بگیرند، گفت: همه این نهضت‌ها و حرکت‌هایی که در کشورهای اسلامی صورت می‌ گیرد با یاری خداوند مقدمه ظهور و حضور امام زمان(عج) و اجرای اسلام کامل خواهد بود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما