تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۴۲۵۷۸۸
در حالی که تعدادی از سرکردگان گروهک تروریستی حرکة النضال در کشور دانمارک بازداشت شده اند برخی از اعضای پارلمان اروپا در نامه ای خواستار آزادی آنها شده اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازاروپایی ها در همه سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش داشته اند تا با حمایت از گروهک‌های تروریستی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کنند.
حالا در تازه ترین اقدام برخی از اعضای پارلمان اروپا طی نامه ای به وزیر دادگستری کشور دانمارک؛ خواستار آزادی سه نفر از اعضای گروهک تروریستی موسوم به «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» در کشور دانمارک شدند.
در نامه این افراد آمده است: اعضای حرکه النضال به اشتباه!! متهم به جاسوسی برای عربستان سعودی شدند.
بر اساس اطلاعات موجود این افراد مدعی شده اند: افراد دستگیر شده تروریست نبوده و نه برای عربستان و نه هیچ کشور دیگری جاسوسی نکرده و فقط فعالانی هستند که خواستار استقلال منطقه خود می باشند.
این در حالی است که این نامه توسط یکی از اعضای پارلمان اروپا به نام فولویو مارتوسیلو (Fulvio Martusciello) به وزیر دادگستری دانمارک داده شده است.
یکی از نکات حائز اهمیت این است که این عضو پارلمان اروپا در آخرین نشست گروهک حرکه النضال العربی الاحواز در مقر اتحادیه اروپا حضور داشته است.
مارتوسیلو تبعه ایتالیایی و فارغ التحصیل رشته حقوق بوده و به عنوان رئیس هیأت روابط دانشگاه ناپل انتخاب شده است.
یکی از نکات مهم در خصوص این عضو پارلمان اروپا این است که وی در 16 اکتبر 2014 به عنوان رییس هیات روابط بین اسرائیل و اروپا انتخاب شده است.
اما این تمام سابقه مارتوسیلو نیست بلکه وی یکی از اعضای حزب FORZA در ایتالیا بوده و در سال 2015 در خصوص قراردادی مربوط به نگهداری شبکه آب در منطقه‌ای از ایتالیا مظنون به همکاری با مافیا شده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما