تاریخ انتشارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
کد مطلب : ۴۲۵۵۰۲
سخنگوی صنعت برق گفت: برای ایجاد بازدارندگی در مصرف بیش از حد برق، از این پس مشترکینی که بیش از الگوی تعیین شده مصرف دارند، متحمل افزایش قیمت 16 درصدی هزینه علاوه‌بر افزایش قیمت هفت درصدی برای عموم مشترکین خواهند بود.
۰
plusresetminus
سخنگوی صنعت برق: قیمت برق پرمصرف‌ها 23 درصد افزایش یافت
به گزارش بلاغ، مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، ضمن ‌اشاره به افزایش سالانه قیمت برق بخش خانگی، گفت: براساس مصوبه دولت در راستای افزایش قیمت انرژی، قیمت برق سالانه هفت درصد برای همه مشترکین افزایش می‌باید که این افزایش قیمت از اردیبهشت‌ماه لحاظ شده است.

وی با ‌اشاره اینکه هزینه‌های این صنعت افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است، عنوان کرد: برای ایجاد بازدارندگی در مصرف بیش از حد برق، از این پس مشترکینی که بیش از الگوی تعیین شده مصرف دارند، متحمل افزایش قیمت 16 درصدی هزینه علاوه‌بر افزایش قیمت هفت درصدی برای عموم مشترکین خواهند بود.

سخنگوی صنعت برق در بیان اقدامات پیش‌بینی شده به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکین اذعان داشت: در کنار افزایش قیمت برق برای مشترکین پرمصرف، اقدامات تشویقی برای مشترکینی که کمتر از الگوی مصرف استفاده می‌کنند در نظر گرفته شده است. در این زمینه به افرادی که در سال جدید، زیر الگوی تعیین شده و کمتر از سال گذشته مصرف برق داشته باشند، پاداشی تحت عنوان پاداش مدیریت مصرف تعلق می‌گیرد.

رجبی، افزود: در راستای اقدامات صنعت برق جهت اصلاح الگوی مصرف، سال گذشته پاداش 106میلیارد تومانی به مشترکین خوش مصرف، پرداخت شده است.

وی در توضیح مصرف برق مشترکین، بیان کرد: سال گذشته تنها 15 درصد از مشترکین بیش از الگوی مصرف و 85 درصد مابقی نیز مطابق الگوی مصرف یا کمتر از آن، برق مصرف کرده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر ضمن‌اشاره به راهکارهای کاهش مصرف برق نظیر خاموش کردن چراغ‌های اضافه، استفاده بهینه از کولر آبی و تنظیم دمای آسایش برای سایر وسایل سرمایش، گفت: در صورتی که مردم نسبت به صرفه‌جویی 10 درصدی مصرف برق اقدام ورزند، شاهد کاهش 20 درصدی در هزینه برق خود خواهند بود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲