تاریخ انتشارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۴۲۵۴۱۶
نمایش‌نامه‌ «نهنگ تنها»، نخستین نمایش‌نامه‌ دارای نشان اکبر رادی نوشته‌ مهدی میرباقری منتشر شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، این نمایش‌نامه با شش شخصیت و به صورت بی‌زمان و بی‌مکان نوشته‌ شده و در ۷۴ صفحه‌ با قطع جیبی و قیمت ۱۳هزار تومان منتشر شده است.
نمایش‌نامه‌ «نهنگ تنها»‌ که در بخش مسابقه‌ نمایش‌نامه‌نویسی دومین دوره‌ جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی به عنوان نمایش‌نامه‌ برتر انتخاب شده و از سوی هیئت داوران این بخش از جشنواره شایسته‌ دریافت نشان اکبر رادی شده بود، به تازگی توسط انتشارات مروارید به بازار کتاب رسیده است.
این نمایش‌نامه‌ توسط محمد چرم‌شیر، علی عابدی و مهدی کوشکی به عنوان هیئت داوران بخش مسابقه‌ نمایش‌نامه‌نویسی دومین دوره‌ جشنواره‌ تئاتر اکبر رادی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته بود که در آیین پایانی این جشنواره در سوم اسفندماه ۱۳۹۸ به عنوان اثر برتر این بخش انتخاب و معرفی شد.
در معرفی نویسنده «نهنگ تنها» عنوان شده است: مهدی میرباقری، نویسنده‌ نمایش‌نامه‌ «نهنگ تنها» پیش از این نیز از چهارمین و پنجمین دوره‌ همایش ملی رادی‌شناسی، بیست‌وششمین و سی‌اُمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، دومین و ششمین دوره‌ جشنواره‌ تئاتر شهر، نخستین جشنواره‌ نمایش‌نامه‌نویسی انتشارات افراز، ششمین جشن انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، هجدهمین جشنواره‌ تئاتر دانشگاهی ایران و نخستین جشنواره‌ ملی نمایش‌نامه‌نویسی بنیاد ادبیات نمایشی ایران به عنوان نمایش‌نامه‌نویس برگزیده انتخاب شده بود. او تا کنون ۱۸ نمایش‌نامه نوشته و منتشر کرده است که همه‌ این آثار توسط ناشرانی همچون انتشارات افراز، ورا، بوتیمار، نمایش، چلچله، کیان‌افراز، کانون نمایش‌نامه‌نویسان خانه‌ تئاتر و مروارید منتشر شده است. از مهدی میرباقری همچنین یک رمان با نام «ایستادن روبه‌روی عقربه‌های کج» توسط انتشارات مروارید و یک مجموعه داستان با عنوان «خیانت و داستان‌های دیگر» توسط انتشارات افراز منتشر شده است.


 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما