تاریخ انتشارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۴۲۵۳۴۸
یک عضو پارلمان عراق عزل و نصب‌های گسترده در رده فرماندهی و مدیریت ارشد نهادهای امنیتی و نظامی عراق را در راستای حذف کامل مداخلات سیاسی و به منظور تقویت امنیت و مبارزه با تروریسم در عراق توصیف کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازیک عضو پارلمان عراق در اظهاراتی رسانه‌ای دلایل عزل و نصب‌های گسترده در فرماندهی پلیس و یگان‌های نهادهای نظامی و امنیتی عراق را تشریح کرد.
«نایف الشمری» رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با شبکه خبری «السومریه نیوز» بر اهمیت حذف مداخلات گروه‌های سیاسی از نهادهای نظامی و امنیتی عراق تاکید کرد.
نایف الشمری گفت: «چند روز گذشته شاهد جابجایی‌ها و عزل و نصب‌های گسترده در دوایر و نهادهای امنیتی و نظامی و فرماندهان پلیس در عراق بوده‌ایم».
وی افزود: «این اقدامات در چارچوب برنامه‌های جدید برای بازسازی نهادهای امنیتی و نظامی و تضمین تکرار نشدن اشتباهاتی است که موجب شکست‌های قبلی در پرونده امنیتی شده است، زیرا دو نفری که امروز متصدی وزارتخانه‌های دفاع و کشور هستند از بطن نهادهای امنیتی و نظامی هستند و کاملا از همه شکاف‌هایی که منجر به بروز خلل امنیتی شده بود، باخبرند».
عضو پارلمان عراق بر ضرورت ادامه چنین روندی در عراق گفت: «چرخش مدیریتی در رده فرماندهان امنیتی در عراق به منظور تنوع بخشی به برنامه‌ها از جایی به جای دیگر پس از هر سه سال حضور هر فرمانده نظامی و امنیتی در پست خود ضروری است».
وی بر اهمیت اجرای همه اقدامات اصلاح طلبانه و بازسازی نهادهای امنیتی به دور از مداخلات سیاسی یا گرایش‌های حزبی تاکید کرد و گفت: «این نهادها سپر عراق و محافظ ملت آن هستند و ملک یک حزب یا گروه سیاسی نیست».
الشمری بر ضرورت تامین همه مایحتاج حمایت از نهادهای امنیتی و نظامی از طریق تصویب قوانین لازم برای آن در داخل پارلمان تاکید کرد و گفت: «باید همه موانعی را که بر سر راه این نهادها برای ایجاد امنیت و سرکوب تروریسم در هر وجب از خاک عراق وجود دارد برداشته شود».

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲