تاریخ انتشارسه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۴۲۴۸۶۹
صدها فلسطینی نماز صبح را در مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری اقامه کردند که این امر بعد از سه ماه تعطیلی این مکان در راستای تدابیر مقابله با کرونا صورت گرفت.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از سایت فلسطین الیوم، رژیم صهیونیستی با استدلال حفظ سلامت شهروندان فلسطینی در برابر ابتلا به کرونا، اجازه ورود ۵۰ نمازگزار را به مسجد داد و سه بار نماز اقامه شد تا تعداد دیگری از نمازگزاران نیز بتوانند برای اقامه نماز وارد مسجد شوند.
شاهدان عینی اعلام کردند که نیروهای اشغالگر موانعی را ایجاد کرده و تدابیر نظامی خود را در گیت‌ها و مسیرهای منتهی به حرم ابراهیمی تشدید کرده و به شهروندان اجازه رسیدن به مسجد را ندادند و تلاش کردند شهروندانی را که جمع‌ شده بودند، بیرون کرده و به آنها اجازه اقامه نماز در محوطه‌های خارجی حرم را ندهند.
بعد از ضدعفونی کردن مساجد در روز گذشته، نمازگزاران بر اساس تدابیر بهداشتی و پیشگیرانه، راهی مساجد می‌شوند.
کلیسای مهد نیز امروز سه شنبه در شهر بیت لحم در جنوب کرانه باختری به روی عبادت‌کنندگان در میان تدابیر شدید امنیتی از سوی رژیم صهیونیستی بازگشایی شد.
محمد اشتیه، نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه از بازگشایی عبادت‌گاه‌ها از آغاز بامداد امروز در چارچوب کاستن تدابیر مقابله با کرونا ویروس خبر داد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما