LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?>LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?> آزادی بیش از ۵۰۰۰ زندانی در مصر به مناسبت عید فطر | بلاغ نیوز
تاریخ انتشاردوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
کد مطلب : ۴۲۴۷۴۲
رئیس جمهوری مصر به مناسبت عید سعید فطر دستور عفو و آزادی افزون بر ۵۰۰۰ زندانی را صادر کرد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر همچنین دستور داد تا هدایای مادی در نظر گرفته شده برای فرزندان و خانواده‌های شهدا و مجروحان، در چارچوب تدابیر پیشگیرانه دولت برای حفظ امنیت شهروندان و مقابله با شیوع ویروس کرونا، در منازلشان واقع در تعدادی از استان‌های این کشور تقدیم شود.
سرهنگ "تامر الرفاعی"، سخنگوی نیروهای مسلح مصر گفت، این اقدام در چارچوب مشارکت عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری، فرمانده عالی نیروهای مسلح در شادی فرزندان و خانواده‌های شهدا و مجروحان به مناسبت عید سعید فطر انجام می‌شود.
همزمان، سیسی به مناسبت عید سعید فطر حکم آزادی برخی از محکومان که شرایط عفو را دارا بودند، صادر کرد.
وزارت کشور مصر اعلام کرد: بخش زندان‌ها، کمیته‌هایی را برای بررسی پرونده زندانیان مصر تشکیل داد تا افراد درخور آزادی را مشخص کند. فعالیت کمیته‌ها به آزادی پنج هزار و ۵۳۲ زندانی ختم شد.
وزارت کشور در بیانیه‌ای تاکید کرد، این امر به عنوان ادامه اجرای چارچوب‌های سیاست تنبیهی در مفهوم مدرن آن، فراهم کردن جوانب مختلف مراقبت از زندانیان و فعال‌سازی نقش اجرایی شیوه‌های آزادی محکومانی که صلاحیت ادغام در جامعه را دارند، صورت می‌گیرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما