تاریخ انتشاردوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
کد مطلب : ۴۲۴۷۲۵
نخست‌وزیر ژاپن امروز (دوشنبه) از پایان وضعیت فوق‌العاده در تمام مناطق سراسر این کشور خبر داد. پیشتر یک مقام ارشد کابینه او گفته بود دیگر لزومی به ادامه اجرای وضعیت اضطراری نمی‌بیند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن از پایان یافتن وضعیت فوق‌العاده مرتبط با کرونا در تمام مناطق سراسر این کشور خبر داد.
پیشتر یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر احیاء اقتصادی ژاپن در اظهاراتی در یک نشست شورای مشورتی کروناویروس در دولت این کشور عنوان کرد: ما بعد از تحلیل و ارزیابی ابعاد مربوط به آلودگی و دیگر فاکتورها معتقدیم دیگر هیچ یک از استان‌های ژاپن ضرورتی به بودن در وضعیت اضطراری ندارند. ما به دنبال بحث درباره برداشتن تدابیر مربوط به وضعیت اضطراری در آخرین نواحی باقیمانده هستیم.
او اضافه کرد، دولت ژاپن هر سه هفته یک بار وضعیت را مجددا ارزیابی خواهد کرد تا در خصوص برداشتن تدریجی محدودیت‌های مربوط به مقابله با کرونا ویروس تصمیم‌گیری کند.
دولت ژاپن در تاریخ هفتم آوریل در توکیو و شش استان هم‌جوار با آن وضعیت اضطراری اعلام کرد و بعدا این وضعیت را در کل کشور به هدف مقابله با شیوع کروناویروس برقرار ساخت. اوایل ماه جاری میلادی مقام‌های ژاپن محدودیت‌های مربوط به وضعیت اضطراری در ۴۲ استان از مجموع ۴۷ استان این کشور را برداشتند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما