تاریخ انتشاردوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
کد مطلب : ۴۲۴۶۹۴
سازمان ملل در گزارشی از فعالیت و مأموریت محرمانه نیروهای غربی در منطقه ساحل لیبی پرده برداشت.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، کارشناسان سازمان ملل در یک گزارش محرمانه فاش کردند که یک نیروی غربی در حال اجرای مأموریت محرمانه در ساحل لیبی است.
در این گزارش آمده است که دست‌کم ۲۰ فرد از استرالیا، فرانسه، آفریقای جنوبی، انگلیس، آمریکا و مالت برای حمایت از خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" در این مأموریت حضور دارند.
طبق این گزارش، صحبت‌هایی درباره این نیروها مطرح شده مبنی بر اینکه احتمال داده می‌شود مأموریت آنها متوقف کردن کشتی‌های پشتیبانی ترکیه در مسیر طرابلس و رهگیری پشتیبانی‌های تسلیحاتی در مسیر تحویل به مخالفان باشد.
سازمان ملل در این گزارش فعالیت مزدوران خارجی در لیبی را ثبت و تأکید کرده است که ممنوعیت کنونی ورود تسلیحات به لیبی چندین بار نقض شده است و سلاح از مکان‌های مختلف ازجمله ترکیه وارد این کشور می‌شود.
طبق این گزارش، در تابستان ۲۰۱۹ شش فروند بالگرد نظامی از آفریقای جنوبی و دو قایق نظامی نیز از مالت به لیبی قاچاق شده‌اند.
در گزارش محرمانه سازمان ملل همچنین اسامی شماری از شرکت‌ها ذکر شده است که مقر آنها در امارات قرار دارد.
سازمان ملل در ادامه گزارش داد که این مأموریت محرمانه پس از گذشت چند روز ناکام ماند و هیچ نشانه‌ای برای انجام هرگونه حملاتی مشاهده نشده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲