تاریخ انتشاريکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۴۲۴۵۸۲
گزارش‌های رسمی از این حکایت دارد که در اردیبهشت ماه امسال بیشترین افزایش هزینه برای خانوارهای هرمزگانی و کمترین برای آذربایجان غربی نسبت به سال گذشته ثبت شده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، اعلام اخیر مرکز آمار درباره وضعیت شاخص قیمت کالا و خدمات در ایران نشان داد که تورم سالانه در اردیبهشت ماه با کاهش مواجه شده و با ریزش ۲.۴ درصدی به ۲۹.۸ درصد  رسیده است، همچنین تورم نقطه به نقطه(تغییر نسبت به ماه مشابه سال قبل) با رشد ۱.۲ درصدی نسبت به فروردین به ۲۱ درصد و تورم ماهانه به ۲.۵ درصد رسید.
این در حالی است که بررسی وضعیت استان‌های مختلف در جریان تغییر قیمتها از این حکایت دارد که در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه برای استان بوشهر با ٤.٧ درصد و کمترین نرخ در آذربایجان غربی با ٠.٦ درصد افزایش ثبت بوده است.
همچنین بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان با ٣٠.٥ درصد و کمترین به آذربایجان غربی با ١٣.٧ درصد اختصاص دارد.
در رابطه با نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه نیز  بیشترین نرخ  در استان ایلام با ٣٥.٨ درصد و کمترین آن به استان­ های آذربایجان غربی و فارس  با ٢٦.٥ درصد گزارش شده است.
اوضاع تورم در شهرها
اما بررسی وضعیت شهرها در تغییر قیمت‌های اردیبهشت نشان می دهد که بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان بوشهر با ٤.٦ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ٠.٣ درصد افزایش است.
 بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری نیز برای استان هرمزگان با ٢٩.٨ درصد و کمترین آن برای آذربایجان غربی با ١٣.٤ درصد است.
برای  ایلام  با ٣٥.٤ درصد و فارس با ٢٥.٣ درصد بیشترین و کمترین تورم سالانه گزارش شده است.


 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰