تاریخ انتشارپنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۲۴۱۴۱
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از جلوگیری از فعالیت آلاینده بیش از ۲۰ کارگاه غیر مجاز ریخته گری،آبکاری و تولید ذغال در سطح این شهرستان خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، محمودرضا سعیدپور با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های به عمل آمده از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت در راستای اعمال قوانین و مقررات محیط زیستی و برخورد با صنوف آلاینده، از ابتدای سال جاری از فعالیت بیش از ۲۰ واحد آلاینده جلوگیری شد.
وی با اشاره به اینکه این واحدهای غیرمجاز در زمینه انواع ریخته گری، آبکاری، تولید ذغال و بازیافت غیرمجاز زباله فعالیت داشتند و با ایجاد آلودگی شدید در منابع آب، خاک و هوا موجب به خطر افتادن سلامت ساکنان همجوار نیز می شدند، اظهار کرد:  بر همین اساس طی گشت و پایش ها نسبت به شناسایی و برخورد قاطع قانونی با این قبیل واحدها اقدام شد که خوشبختانه با پیگیریهای مستمر، این واحدها جمع آوری و به صورت کامل پاکسازی شده اند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت افزود: این اداره پس از شناسایی با صدور و ابلاغ اخطاریه مهلت دار به منظور توقف فعالیت آلاینده و جمع آوری واحد مراتب را پیگیری و در صورت عدم توجه و جمع آوری و  استمرار فعالیت آلاینده کارگاه، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می کند.
بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعیدپور در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای دریافت اخبار مردمی در صورت مواجهه با واحدهای آلاینده که به طور زیرزمینی و در جوار مناطق مسکونی به صورت مخفیانه فعالیت می کنند، اظهارکرد: پایش و شناسایی واحدهای آلاینده در حوزه استحفاظی شهرستان پاکدشت یکی از اولویت های این اداره است و براساس قوانین و ضوابط محیط زیست قاطعانه با متخلفان برخورد خواهد شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما