تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۴۲۳۹۳۴
ایتالیا دارای شهرهای بی‌نظیری مانند رم، فلورانس، ونیز و میلان است اما مانند هر کشور دیگری زوایای پنهانی دارد که فقط افراد آن کشور از آن‌ها مطلع هستند. ولی نگران نباشید، ما شما را دراین‌باره مطلع می‌کنیم.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، بنابر اعلام ژیوار، اگر قصد دارید تور ایتالیا مقصد بعدی شما برای سفر باشد، بهتر است از این ۱۰ مورد اطلاع داشته باشید و تا جایی که امکانش هست این موارد را رعایت کنید.
ایتالیا کشور مافیاست، مافیای ایتالیا ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تأمین می‌کند. پس کمی مراقب باشید. در شهر رم از مکان‌های شلوغ و مشکوک دوری‌ کنید و هرگز از مناطقی که مطمئن نیستند در خصوص جاذبه‌های گردشگری سؤال نپرسید.
در ایتالیا اگر از خدمات ناراضی هستید، خجالت نکشید و آنچه احتیاج دارید را به‌ زبان بیان کنید یا نارضایتی خود را ابراز کنید. 
در میلان ایتالیا لبخند زدن در هر زمانی، به‌ جز مراسم تشییع‌ جنازه و یا ملاقات در بیمارستان، یک الزام قانونی است.
در ایتالیا اگر مردی در انظار عمومی دامن بپوشد، پلیس می‌تواند او را دستگیر کند. همچنین در این کشور به جزء موقع رفتن به ساحل، پوشیدن دمپایی لا انگشتی معنای خوبی ندارد.
بعدازظهر کاپوچینو نخورید. میزان شیر موجود در کاپوچینو، باعث اختلال در هضم غذا می‌شود و این مسئله برای ایتالیایی‌ها اهمیت زیادی دارد. کاپوچینو در ایتالیا به‌عنوان یک نوع قهوه برای صبحانه استفاده می‌شود و باید صبح زود به همراه شیرینی میل شود.
در ونیز ایتالیا اگر دیدید تمام گندولاها (قایق‌های ونیزی که با یک پاروی دسته‌بلند هدایت می‌شود و جلو و عقب آن بالا آمده است) به رنگ مشکی هستند تعجب نکنید چرا که این‌ یک قانون است.
در رم در نزدیکی فواره‌ معروف شهر یعنی فواره تروی اصلاً غذا نخورید. این‌ یک قانون است که به دلیل هزینه بالای نگهداری از این فواره وضع‌ شده است. خوردن و نوشیدن هر گونه مواد غذایی در مکان‌های تاریخی و مذهبی ممنوع بوده و جریمه سنگینی را در پی خواهد داشت. خوردن و نوشیدن هرگونه مواد غذایی در مکان‌های تاریخی و مذهبی ممنوع بوده و جریمه سنگینی را در پی دارد.
در ایتالیا برای ورود به کلیساها حتماً از پوشش مناسب استفاده کنید.
زیاد لازم نیست در ایتالیا انعام بدید. پیش‌خدمت‌ها در ایتالیا معمولا حقوق خوبی دارند و انعام و حق سرویس معمولا در صورت‌حساب محاسبه می‌شود.
در کشور ایتالیا نگهداری، واردات، فروش و صید ماهی قرمز غیرقانونی است و در صورت مشاهده جریمه سنگینی در پی خواهد داشت.
برای تور ایتالیا اقدام نکنید اگر...
اگر شما قبلا از سوی سفارت ایتالیا برای دریافت ویزا ریجکت شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم که اصلاً ریسک نکنید و مدت‌زمان ۲۴ ماه و یک روز صبر کنید تا از تاریخ ریجکتی شما بگذرد. اینکار به نفع شما خواهد بود. تحمل این مدت شاید کمی سخت باشد، اما شیرینی دریافت ویزا پس از ریجکتی که داشتید تلخی را از یادتان خواهد برد. بهتر است از یک آژانس مسافرتی مطمئن درخواست کنید تا انجام امور مربوط به ویزای شنگن را در قالب تور گروهی برای شما انجام دهند، چرا که بسیاری افراد فرصت‌طلب به‌واسطه انجام امور مربوط به رفع ریجکتی ممکن است به شما وعده‌های تو خالی دهند که جز پشیمانی برای شما سودی نخواهد داشت.
مدارکی که برای دریافت ویزای ایتالیا نیاز دارید
سفر به اروپا و تمامی کشورهای آن بدون ویزای شنگن غیرممکن است، گرفتن ویزا نیز دارای روال و شرایط خاص خود است. در اینجا مدارک لازم ویزای ایتالیا را برای شما آماده کرده‌ایم.
مدارک شغلی، شناسایی، ملکی و مدارک مربوط به‌حساب بانکی‌تان به همراه دو قطعه عکس را آماده کنید.
مدارکتان را برای سفارت ایتالیا به زبان انگلیسی ترجمه کنید. (لازم نیست مدارکتان به تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسند)
فرم مربوط به سفارت را کامل و خوانا پرکنید.
در تاریخ مقررشده به دفتر انگشت‌نگاری سفارت ایتالیا(CKGS) واقع در مرکز خرید گالریا جهت انگشت‌نگاری و تحویل مدارک مراجعه کنید.
حدود ۲۱-۱۴ روز کاری پس از تاریخ انگشت‌نگاری، شما جواب ویزایتان را دریافت خواهید کرد.
حتماً مدارکتان را طبق خواسته سفارت آماده کنید تا نقصی در کار نباشد که به خاطر آن شما را ریجکت کنند. چنانچه ریجکت شوید باید مدتی صبر کنید و سپس برای دریافت ویزا مجدداً اقدام کنید.
برای اینکه احتمال ریجکت شدنتان را پایین بیاورید بهتر است در قالب تورهای مسافرتی اقدام به دریافت ویزای شنگن کنید. به این صورت وقت و هزینه‌ای که صرف دریافت ویزا می‌کنید هدر نمی‌رود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما