کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جلوگیری از ۱۳۲۹مورد تغییر کاربری غیرمجاز در نوروز

29 ارديبهشت 1399 ساعت 17:10

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با اعلام اینکه در شناسایی تغییر کاربری های غیر مجاز با رشد ۷۳ درصدی مواجه هستیم، گفت: با تلاش ماموران یگان‌های حفاظت از ۱۳۲۹ مورد تغییر کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی دربازه زمانی تعطیلات نوروز جلوگیری شد.به گزارش بلاغ، سرهنگ ابراهیم حسن آبادی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با برنامه‌ریزی منسجم و فعال کردن گشت های حفظ کاربری شاهد عملکرد مطلوب یگان حفاظت در توقف تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی نسبت به سنوات گذشته هستیم.
وی افزود: در راستای مقابله با فرصت طلبان، حفاظت از اراضی کشاورزی و پیشگیری از تغییر کاربری غیر مجاز تعداد ۶۵۹۶ گشت خودرویی و موتوری و تعداد ۱۱ هزار و ۴۴۴ گشت پیاده در مراکز استان و شهرستان ها فعال بودند.
وی ادامه داد: در مدت مذکور تعداد ۵۱۲۷ فقره تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر که از این تعداد ۱۳۲۹ مورد منتج به توقف عملیات تغییر کاربری زمین های کشاورزی شد.
سرهنگ حسن آبادی با اعلام اینکه در بازه زمانی یاد شده تعداد ۴۹۶ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در راستای قانون حفظ کاربری، اعمال قانون شد، گفت: در مجموع یگان حفاظت استان های خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس و اصفهان عملکرد بهتری در این خصوص در مقایسه با سایر استان ها داشتند.
براساس گزارش سایت پلیس، فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در شناسایی تغییر کاربری های غیر مجاز با رشد ۷۳ درصدی نسبت به مدت مشابه آن مواجه هستیم، تصریح کرد: عملکرد قابل توجه مذکور علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلات نوروزی بیانگر زحمات و تلاش های همکاران ستادی و اجرایی در زمینه حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی است ، همچنین این مهم گویای این امر است که سودجویان و فرصت طلبان حتی در شرایط خاص (قرنطینه) نیز به دنبال منفعت طلبی خود هستند.
سرهنگ حسن آبادی در پایان با اعلام اینکه مجموعه اقدامات موثر یگان حفاظت و سازمان امور اراضی در حفظ زمین های کشاورزی مورد توجه و قدردانی دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفته است، گفت: سامانه حفاظت از اراضی کشاورزی با شماره تماس ۱۳۱ آماده دریافت گزارش مربوط به تغییر کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی است.
 


کد مطلب: 423642

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/423642/جلوگیری-۱۳۲۹مورد-تغییر-کاربری-غیرمجاز-نوروز

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com