مدیر عامل بنیاد برکت رضوی اعلام کرد

تهیه 700 هزار بسته معیشتی برای نیازمندان کشور

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۷
کد مطلب : ۴۲۳۳۸۰
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی از تهیه و تدارک حدود ۷۰۰ هزار بسته کمک‌معیشتی برای نیازمندان سراسر کشور زیر نظر آستان قدس رضوی و توزیع تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.
۰
plusresetminus
تهیه 700 هزار بسته معیشتی برای نیازمندان کشور
به گزارش بلاغ، محمدحسین استادآقا گفت: بنا به دستور متولی آستان قدس رضوی برای حمایت از سیل ‌زدگان سه استان‎ سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان، تهیه و توزیع ۸۲ هزار بسته معیشتی در دستور کار بنیاد کرامت رضوی قرار گرفت.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی همچنین افزود: ۳۲ هزار بسته معیشتی برای استان کرمان و برای دو استان سیستان و بلوچستان و خوزستان هر کدام ۲۵ هزار بسته حمایتی در نظر گرفته شده است.

استاد آقا تصریح کرد: مراحل تهیه و بسته‎بندی بسته‌های کمک‌معیشتی در تهران انجام شده و این محموله‌ها در حال انتقال به مصلای سه شهرستان کرمان، اهواز و زاهدان هستند تا طی مراسم افتتاحیه‌ای با حضور نمایندگان ولی فقیه در این استان‌ها در هفته آتی عملیات توزیع آغاز شود.

وی با ‌اشاره به طرحی با مشارکت خیرین سراسر کشور، گفت: در طرح حمایتی دیگری، آستان قدس در ۲۷ استان کشور (به جز استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان) در حال توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی است.

این مقام مسئول در آستان قدس رضوی ابراز کرد: همزمان خادمیاران رضوی سراسر کشور نیز ۱۵۰ هزار بسته معیشتی را تدارک دیده و در حال توزیع آنها هستند.

وی با ‌اشاره به طرح‌های حمایتی در حال اجرا در شهر مشهد، ادامه داد: ۱۵۰ هزار بسته غذایی در شهر مشهد در حال توزیع است. در ضمن ۱۰۰ هزار بسته افطاری سبک ویژه محرومان با حمایت آستان قدس رضوی و با مشارکت دانشجویان برای بسته بندی و آماده سازی در حال تهیه است که در استان خراسان توزیع می‌شود.

استاد آقا با تأکید بر اینکه توزیع بسته‌های غذایی بر اساس شبکه اطلاعاتی چهار نهاد بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، هلال احمر و گروه‌های جهادی انجام می‌شود، اضافه کرد: همچنین روزانه ۱۰ هزار قرص نان ویژه افطار نیازمندان پخت و توزیع شده و به صورت روزانه ۲۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و در اختیار اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بسته‌های معیشتی آستان قدس رضوی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تهیه شده است، ابراز کرد: از این مبلغ ۶۵ میلیارد تومان را آستان قدس و ۳۵ میلیارد توسط خادمیاران و کانون‌های خدمت تأمین شده است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: علاوه بر این آستان قدس رضوی به تشکل‌های مردمی برای تهیه بسته‌های غذایی و توزیع غذای گرم کمک کرده است.
منبع : خبرگزاری مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما