تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۲۲۹۲۶
متخصصان ارتوپدی معتقدند بهداشت اسکلت و عضلات باید برای تمام افراد جامعه به خصوص بیماران کرونایی در این روزها به طور کامل رعایت شود‌.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، ذبیح الله حسن زاده متخصص ارتوپدی گفت: در روز های قرنطینه خانگی باید مراقبت‌های بهداشتی ویژه برای سیستم اسکلتی عضلاتی صورت بگیرد. یکی از مهم‌ترین نکات، مربوط به انجام ورزش و تحرکات لازم در خانه می شود. همچنین استفاده از پروتئین، ریزمغذی‌ها، مکمل های مناسب و در صورت دسترسی آفتاب را برای سلامت سیستم اسکلتی حتما در برنامه های روزانه خود داشته باشید.
او در خصوص نقش ویتامین D در روزهای قرنطینه خانگی بیان کرد: نقش ویتامین D در این روزها به جهت سلامتی استخوان ها ،عضلات و جلوگیری از سوء تغذیه در ۵ گروهی که با آن اشاره می شود بسیار مهم و سرنوشت ساز است.
این متخصص ارتوپدی یادآوری کرد: ۵ گروهی که باید به مصرف ویتامین D توجه بیشتر داشته باشند شامل موارد زیر می شوند:
۱.خانم های باردار یا بانوانی که در دوره شیر دهی قرار دارند.
۲.کودکان در حال رشد به ویژه سن زیر ۴ سال.
۳.سالمندان که در معرض پوکی استخوان قرار دارند.
۴.ورزشکاران
۵.افرادی که داروهای خاص مانند کورتن و ضدتشنج مصرف می کنند.
حسن زاده مطرح کرد: ویتامین D به عنوان یک عامل تعیین‌کننده برای سلامتی استخوان، جلوگیری از پوکی استخوان و جلوگیری از پرانتزی شدن زانو به خصوص برای کودکان زیر ۴ سال محسوب می شود. بنابراین ویتامین D نیاز اصلی استخوان ها است که جذب کلسیم را افزایش می دهد و همچنین سلامت سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
او مطرح کرد: ویتامین D با توجه به تنوع تغذیه ای در مواردی مانند: لبنیات،سبزیجات،قارچ، غلات،پرتقال،ماهی کامل سرخ و پخته شده و زرده تخم مرغ آب پز وجود دارد و به تقویت سیستم استخوانی بدن کمک می کند.
این متخصص ارتوپدی در پایان تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که نیاز روزانه بدن به این ویتامین ۴۰۰  واحد است و در روزهای قرنطینه خانگی باید مراقب باشیم کمبود این ویتامین به سوء تغذیه تبدیل نشود و در قسمت اسکلتی عضلاتی بدن با مشکل رو به رو نشویم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما