تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
کد مطلب : ۴۲۲۹۰۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه آقای روحانی وزیر صنعت را به دلیل عدم لابی‌گری برکنار کردند، به نفع آقای رحمانی و ضرر رئیس‌جمهور شد.
۰
plusresetminus
استدلال روحانی در برکناری وزیر صنعت درست نبود
به گزارش بلاغ، حسینعلی حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه برکناری وزیر صمت تأثیر چندانی در اقتصاد ندارد، اظهار داشت: بدعت بدی بود که توسط رئیس‌جمهور گذاشته شد و اگر آقای روحانی وزیر را به‌خاطر قیمت خودرو برکنار می‌کردند با استقبال مردم روبه‌رو می‌شد اما اینکه به‌خاطر عدم لابی‌گری برکنار کردند، به نفع آقای رحمانی و ضرر رئیس‌جمهور شد.

وی درباره بورس هم گفت: در مجموع حرکت نقدینگی به سمت بورس یکی از گزینه‌های بهتر نسبت به بازارهای دیگر است چرا که الان بهترین جایی که برای ورود خُرده سرمایه‌ها بین بازارهایی مثل طلا، سکه، زمین، مسکن و غیره برای کشور مفید است همان بازار سرمایه یا به عبارتی بورس است و نیز می‌تواند مستقیما در تولید استفاده شده، از سرگردانی نجات یابد و باعث تخریب سیل‌آسای بازارهای دیگر نشود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با مسئولیت دولت و سازمان بورس با افزایش استقبال از بازار سرمایه عنوان کرد: همین استقبالی که الان از بازار سرمایه صورت گرفته باعث ایجاد یک مسئولیت بسیار سنگین برای شورای عالی بورس است که بتواند شرایطی را فراهم کند تا پشیمانی برای سهامداران و کسانی که پول خود را در بازار سرمایه می‌آوردند نداشته باشد.

حاجی‌دلیگانی ارتقا زیرساخت‌های الکترونیکی در بازار سرمایه را مهم دانست و بیان کرد: یکی از نیازهایی دیگر ارتقا زیرساخت الکترونیکی بازار بورس است که قبلاً برای ورود و انجام معامله 80 هزار نفر بود و الان به حدود 150 هزار نفر افزایش پیدا کرده در حالی که در حال حاضر نیاز آن در حدود دو میلیون معامله به‌صورت همزمان است.

وی در رابطه با آزادسازی سهام عدالت تصریح کرد: انجام شدن معاملات سهام عدالت یکی از دلایلی است که می‌گوییم زیربناها باید در سازمان بورس زودتر توسعه پیدا کند تا سهام 49 میلیون نفری که قرار است وارد بورس شود و آنجا مورد معامله قرار گیرد با مشکلی روبه‌رو نشود.
 
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود درگیری و زوال رهبری آمریکا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴