تاریخ انتشاريکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
کد مطلب : ۴۲۰۱۰۹
معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از خدمات‌رسانی ۴۳۱ موکب در پویش‌های «کمک مومنانه» و «مقابله با کرونا» خبر داد.
۰
plusresetminus
لبیک خیرین حرم‌ساز و موکب‌های اربعین به فرمان رهبری
به گزارش بلاغ و به نقل ار روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی گفت: خیرین حرم‌ساز و خادمان موکب‌های اربعین حسینی از همان روز‌های آغازین انتشار ویروس کووید۱۹، با تشکیل گروه‌های جهادی و با پشتوانه اعتماد مردم به مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات، به مقابله با کرونا پرداختند.

وی گفت: از ابتدای پویش مقابله با کرونا تاکنون بیش از ۴ هزار و ۳۹۰ خادم خواهر و ۱۲۷ هزار خادم برادر از موکب‌های اربعینی و جمع خیرین حرم‌ساز در ۲۴ استان در زمینه تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی مناطق و معابر فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: ۲۳۰ کارگاه تولید ماسک و ۵۹ کارگاه در زمینه تولید مواد ضدعفونی و دستکش و... توسط موکب‌ها و خیرین حرم‌ساز راه‌اندازی و در حال فعالیت است که تاکنون موفق به تولید و توزیع نزدیک به ۱۴ میلیون ماسک، یک میلیون و ۸۰۰ هزار دستکش، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار البسه پزشکی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر ژل و مایع ضدعفونی شده‌اند.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اجرای رزمایش همدلی با اقشار آسیب‌دیده در جریان کرونا گفت: موکب‌های اربعینی و خیرین حرم‌ساز در این زمینه نیز با برپایی ۴۶ باب نانوایی و چندین آشپزخانه به فرمان رهبری لبیک گفتند و تاکنون ۳۳۳ هزار و ۴۵۳ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی مرتبط با ستاد بازسازی عتبات برخاسته از مردم و برای مردم هستند افزود: هم‌اکنون تلاش جهادی و مردمی موکب‌ها و خیرین حرم‌ساز زیر نظر ستاد بازسازی عتبات برای تهیه بسته‌های معیشتی و ارزاق برای خانواده‌های آسیب‌دیده از شرایط کرونا ادامه دارد تا در روز‌های ماه مبارک رمضان نیز کار توزیع اقلام شامل برنج، مرغ، گوشت، ماکارونی، روغن، حبوبات و... متوقف نشود.

افضلی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات تشکلی غیردولتی است افزود: خاستگاه مردمی و خدمات ماندگار ستاد برای ایجاد رفاه حال زائران و محبان اهل‌بیت علیهم‌السلام در اعتاب مقدسه و برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی سبب شد تا این مجموعه از یک سازمان مهندسی و عمرانی صرف که متکی به کمک‌های داوطلبانه خیرین است به تشکلی خدمات‌رسان در بحران‌ها مانند زلزله، سیل و سایر مواقع ضروری تبدیل شود.

وی گفت: تجربه چندین ساله ستاد بازسازی عتبات عالیات در ساماندهی کمک‌های مردمی و راه‌اندازی مراکز خدماتی مانند مکان‌های اسکان و تغذیه و آشپزخانه‌های طبخ غذا در قالب موکب‌های اربعین سبب شده تا این مجموعه به یک نیروی مردمی واکنش سریع در مواجهه با بحران‌ها تبدیل شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در سیرک ریاض چه گذشت؟
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
الگوی جهانیان، افتخار ایرانیان
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴