تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۴۱۷۹۵۳
گروه انصارالله یمن بندهای "دیدگاه ملی" با هدف آتش‌بس فراگیر در خاک یمن را که به سازمان ملل ارائه کرده، منتشر کرد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گروه انصارالله خواستار پایبندی سازمان ملل به حمایت از این بندها و اعلام آتش‌بس و محکومیت ناقضین آن و نیز پایان دادن به ممنوعیت هوایی از طریق گشودن تمامی فرودگاه‌های یمن در برابر پروازهای بین‌المللی و فعال سازی مجدد فرودگاه‌ها کما فی السابق (مانند قبل از ۲۰۱۵) و نیز پایان محاصره زمینی یمن با گشودن گذرگاه‌های زمینی جمهوری یمن به روی تمام شهروندان و فعالیت‌های تجاری شده است.
همچنین در بندهای دیدگاه ملی انصارالله یمن پایان دادن به محاصره دریایی و لغو محدودیت‌ها از تمامی بنادر یمنی و عدم تعقیب کشتی‌ها و نیز پایان حضور بیگانگان در تمامی جزایر و بنادر یمن خواسته شده است.
طبق دیدگاه انصارالله بر پرداخت حقوق تمام اعضای بخش‌های دولتی جمهوری یمن براساس لیست سال ۲۰۱۴ که در نزد دو طرف است و نیز پرداخت حقوق برای ۱۰ سال آینده تا شکوفایی اقتصاد یمن از سوی رهبری کشورهای ائتلاف عربی تاکید شده است.
همچنین طبق بندهای دیدگاه ملی گام‌های لازم برای تقویت روند هماهنگی سیاست نقدی در سطح ملی و برچیدن ارزهای ناهماهنگ برداشته شده و از سازمان ملل می‌خواهد کشورهای قرض دهنده به یمن را وادار به بخشیدن تمام بدهی‌ها و سودهای‌شان بکند و نیز کشورهای ائتلاف به بازسازی و پرداخت غرامت به متضرران پایبند باشند.
کمیته عالی مشترک تحت نظارت سازمان ملل برای اجرای پروسه بازسازی و پرداخت غرامت به متضرران و آزادی تمامی بازداشتی‌ها و اسیران و روشن شدن سرنوشت مفقودین و تبادل اجساد براساس توافقات امضا شده زیرنظر سازمان ملل تشکیل شود.
همچنین در این بندها خواسته شده در پی اجرای بندهای سندی که خروجی‌های روند سیاسی را برای برگزاری رفراندوم طبق قانون اساسی یمن مطرح می‌کند مذاکرات روند سیاسی یمنی – یمنی برای مرحله گذار آغاز شود.
در این حین ائتلاف سعودی آتش‌بس فراگیری را در یمن اعلام کرده از پنج‌شنبه وارد فاز اجرایی می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰