تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۴۱۷۸۵۶
اقدامات سپاه در استان مازندران در مهار کرونا ادامه دارد و در جدیدترین این فعالیت‌ها، اجرای طرح جهادی اهدای خون بانوان در سراسر استان در حال اجراست.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به مناسبت روز جهانی بهداشت و سلامت، عابدین داغمه‌چی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چالوس به همراه مسؤول بسیج جامعه زنان شهرستان با رئیس انتقال خون شهرستان چالوس دیدار کرد.

محمدرضا داغمه‌چی در حاشیه این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: با توجه به درخواست مردم و مسؤولین انتقال خون در خصوص کمبود گروه‌های خونی، بسیج جامعه زنان شهرستان چالوس اعلام آمادگی کرد و در قالب طرح جهادی اهدای خون خواهران با محوریت خانواده در این مکان حاضر شدند.

*اجرای طرح جهادی اهدای خون بانوان در مازندران/ پیشتازی بسیج در همه عرصه‌ها

در ادامه خدیجه کُرد مسؤول بسیج جامعه زنان شهرستان چالوس افزود: با اشاره به پیشتازی بسیج در همه عرصه‌ها، یکی دیگر از اقدامات اساسی بسیج در این شرایط اهدای خون است.
وی افزود: با توجه به درخواست ریاست انتقال خون کشور نسبت به کاهش ذخایر بانک خون، طرحی در بسیج جامعه زنان بصورت کشوری تحت عنوان طرح جهادی اهدای خون خواهران با محوریت خانواده تدوین شد و ما با اطلاع‌رسانی و فراخوان به موقع به تمامی حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج خواهران این طرح را در شهرستان آغاز و اجرا کردیم.

*توزیع 35 هزار ماسک بهداشتی توسط جهادگران بسیجی
سیدحسن یوسفی فرمانده  ناحیه مقاومت بسیج گلوگاه نیز با اشاره به اینکه در روز‌های اول شیوع ویروس کرونا با کمبود ماسک بهداشتی در شهرستان مواجه بودیم، اظهار کرد: ۳۵ هزار ماسک بهداشتی توسط جهادگران بسیجی تولید و بین جامعه هدف توزیع شد.

وی به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در سطح روستا‌ها اشاره کرد و افزود:‌ قبل از آنکه به صورت کشوری تشکیل قرارگاه اعلام شود، ما در سطح روستا‌ها با هماهنگی فرمانده پایگاه، شورا، دهیار و بهورز روستا  برای تولید ماسک بهداشتی و ضدعفونی کردن روستا و همچنین آموزش پیشگیری از ابتلا به کرونا، قرارگاه‌های محله محور را تشکیل داده بودیم.
*ضدعفونی روستاهای گلوگاه

این مسؤول با اعلام اینکه ۱۰۰ درصد روستا‌های گلوگاه ضدعفونی  و در ۱۳ روستا عملیات گندزدایی منزل به منزل و محله به محله هم انجام شد، ادامه داد: از شیوع کرونا ویروس تا اکنون  هر یک روز در میان روستا‌ها توسط جهادگران بسیجی ضدعفونی می‌شود.
یوسفی با اشاره به ضدعفونی کردن منازل هم خاطرنشان کرد:‌ دو محله شهری آلوده بودند که ضدعفونی در این دومحله به صورت منزل به منزل انجام شد.
*توزیع 5 هزار گان بیمارستانی

وی در ادامه از تولید و توزیع یک هزار گان بیمارستانی در بیمارستان این شهرستان خبر داد و اضافه کرد:‌ بیمارستان این شهر از نظر تولید گان بیمارستانی اشباع شد و هم‌اکنون نیز برای تولید گان بیمارستانی ۲ بیمارستان شهرستان بهشهر مشغول هستیم که ۵ هزار گان بیمارستانی در این راستا تولید و بین مراکز درمانی بهشهر هم در حال توزیع است.

فرمانده سپاه گلوگاه با اعلام اینکه ۲۰۰ کارگاه گروهی و خانگی در گلوگاه مشغول تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی هستند، گفت:‌۲ هزار خیاط بسیجی در روز در حال تولید لوازم پزشکی هستند که در حال حاضر ۸ هزار ماسک مازاد در انبار‌ها موجود است  و شهر از نظر ماسک بهداشتی اشباع شد، اما اگر در آینده کمبودی  بوجود بیاید،  این توانایی را داریم که روزانه ۵ هزار ماسک تولید کنیم.
*به کارگیری 4 هزار بسیجی در روز برای مهار کرونا
یوسفی در ادامه از بکارگیری بیش از ۴ هزار بسیجی در روز برای مهار کرونا  خبر داد و اضافه کرد:‌ در روز‌های اولیه شیوع کرونا در مبادی ورودی شهر بصورت خودجوش از ورود مسافر جلوگیری می‌شد و این اقدام تاثیر بسیار خوبی برای قطع زنجیره انتقال کرونا داشت، در داخل شهر هم با همکاری مرکز بهداشت ایستگاه‌های تب‌سنجی راه اندازی شد.

وی با اعلام اینکه ۶ هزار و ۷۰۰ خانوار گلوگاهی توسط ناظرین سلامت آموزش چهره به چهره برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دیدند، خاطرنشان کرد: الحمدالله شهرستان گلوگاه از نظر فرهنگ‌سازی، آموزشی و ضدعفونی برای مقابله با کرونا به اقناع رسیده است.
*توزیع یک هزار و 700 بسته معیشتی بین اقشار کم‌برخوردار 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلوگاه با اشاره به اینکه در این شهرستان کشف انبار احتکار لوازم بهداشتی نداشتیم، یادآور شد: با همکار‌ی ناجا و دادستانی در روز‌های اول که کمبود ماسک و دستکش مطرح شده بود، سرکشی به داروخانه‌های شهرستان داشتیم، با توجه به اینکه به داروخانه‌ها اعلام شد که اجازه فروش ماسک و دستکش را ندارند، در این موضوع ورود پیدا کردیم و همان قدر ماسک و دستکشی که در داروخانه‌ها بود بصورت رایگان بین مردم توزیع شد.
یوسفی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی برخی از اقشار کم درآمد دچار آسیب شدند، بیان کرد: یک هزار و 700 بسته معیشتی بین اقشار کم‌برخوردار و ۳۰۰ بسته بهداشتی هم بین جامعه هدف توزیع شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما