فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان نور:

بسیجیان برای مبارزه با ویروس کرونا همچنان در میدان هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۴۱۷۸۰۳
فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان نور گفت: مبارزه با ویروس کرونا در شهر و روستای شهرستان نور با همت بسیجیان ادامه دارد.
۱
plusresetminus
بسیجیان برای مبارزه با ویروس کرونا همچنان در میدان هستند
سید نعمت اسدی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اقدامات انجام شده در روزهای گذشته در خصوص مبارزه با ویروس کرونا اظهارکرد: ویروس کرونا و چگونگی پیشگیری از ابتلا به آن برای ساکنین روستاهای رزن، کرسی، تبرستاق، توسط فرمانده پایگاه با همکاری دهیاری و بهورز در حوزه امام حسین(ع) توجیه و تبیین شد.

وی گفت: حوزه امام حسین(ع) ، معابر روستا و مکان‌های حساس را ضدعفونی و یکهزار و 400 جفت دستکش و 500 عدد ماسک در سطح روستاهای رزن و کرسی و 110 عدد مواد ضد عفونی کننده دست و سطوح تهیه و توزیع کرد.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان نور تصریح کرد: حوزه حضرت خدیجه(س) 9میلیون ریال بسته حمایتی به خانواده‌های نیازمند توسط پایگاه مقدسه رویان توزیع و بسته‌های حمایتی نیز به ارزش 3 میلیون ریال نیز از این حوزه اهدا شد.

این مسئول افزود: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی 18 قسمت تئاتر صحنه‌ای توسط بسیج هنرمندان تهیه، تدوین و اجرا و چهار قسمت نیز به عنوان گپی با مردم در زمینه امیدآفرینی‌واطلاع رسانی تهیه و تدوین شد.

اسدی با اشاره به دوخت یکهزار و 500 عدد ماسک توسط حوزه امام حسن(ع) و توزیع بین مردم اظهارکرد: حوزه امام سجاد(ع) یکهزار و 905 عدد ماسک تهیه و بین مردم توزیع و در خصوص ویروس کرونا و چگونگی پیشگیری از ابتلا آن در روستای نج از حوزه امام حسین(ع) بلده توسط فرمانده پایگاه، دهیاری و با حضور بهورز توجیه و تبیین شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات این ناحیه در شهرستان نور ازضدعفونی مکان‌های حساس و معابر توسط بسیجیان حوزه امام حسن(ع) بلده، تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی شامل 140 عدد (ماسک، دستکش ،بطری مواد ضدعفونی) در سطح روستاهای حوزه امام حسین بلده، ضدعفونی و سمپاشی معابر خیابان روستای تسبیحکلا توسط حوزه حضرت رقیه(س) نام برد.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان نور یادآورشد: حوزه حضرت رقیه(س) بسته‌های بهداشتی به مبلغ 15 میلیون ریال توسط پایگاه آهودشت و 2هزار و 17 عدد ماسک توسط این حوزه تهیه و بین مردم توزیع شد.

اسدی با اشاره به سمپاشی و ضدعفونی معابر و خیابان‌ها به توزیع محلول ضدعفونی کننده بین 554 خانوار توسط پایگاه، دهیاری روستای جوربند از حوزه حضرت زینب(س) افزود: 38 دست لباس حفاظتی پرستاران به بیمارستان امام خمینی(ره) نور توسط این حوزه تهیه و اهدا و اقلام بهداشتی (دستکش، ماسک، محلول ضدعفونی کننده) برای2500 خانوار روستاهای تابعه از حوزه حضرت ابوالفضل تهیه و توزیع شد.

وی با اشاره به تهیه واهدای بسته‌های بهداشتی به کل پایگاه‌های اورژانس 115 شهرستان نور توسط کانون خادمیاران رضوی بانوان چمستان با محتویات 700 جفت دستکش لاتکس، 100عدد ماسک، 33 عدد محلول ضدعفونی سطوح و دست توسط حوزه حضرت زینب(س) اظهارکرد: حوزه امام حسین(ع) در سطح روستاهای نسن، دونای علیا و سفلی برای ساکنین روستاها در خصوص ویروس کرونا و چگونگی پیشگیری از ابتلا توسط فرمانده پایگاه، دهیاری و با حضور بهورز توجیه و تبیین شد.

اسدی تصریح کرد: ضدعفونی مکان‌های حساس و معابر روستا، تهیه ماسک به تعداد 850 عدد و توزیع بین مردم، ایست و  بازرسی و غربالگری در پل زنگوله به سمت بلده توسط حوزه امام حسین(ع) انجام شد.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی بسیجیان شهرستان نور خاطرنشان کرد: حوزه حضرت خدیجه رویان(س) بسته‌های معیشتی به مبلغ 15 میلیون ریال به خانواده های نیازمند اهدا و 1200 بسته معیشتی برای اهالی روستای تیرکده تهیه و توسط این حوزه توزیع شد.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان نور از اقدامات این ناحیه به تهیه و توزیع اقلام بهداشتی برای 2500 خانوار توسط حوزه حضرت ابوالفضل(ع)، سومین مرحله سمپاشی و ضدعفونی، تهیه 400 بسته بهداشتی و توزیع بین مردم امیرآباد توسط حوزه امام علی(ع) و سومین مرحله سمپاشی و ضدعفونی سطح شهر و روستاهای تابعه حوزه امام حسن(ع) رویان نام برد.

این مسئول با اشاره به حضور بسیجیان شهرستان نور در کنار نیروی انتظامی در ورودی‌های سطح شهرستان برای ایست و بازرسی اظهارکرد: عملیات سپاه ناحیه نور شبانه روزی از ورود افراد و خودروهای غیربومی به داخل شهرستان جلوگیری می‌کنند.

وی گفت: ایست و بازرسی به صورت شبانه‌روزی در ورودی‌های تمام روستاهای تابعه شهرستان با حضور فرماندهان پایگاه‌ها، دهیاران، شورای اسلامی و بهورزان برای جلوگیری از ورود افراد غیربومی به داخل روستا اجرا می‌شود.

اسدی افزود: مرحله دوم غربالگری در کل شهرستان با حضور فرماندهان پایگاه‌ها، دهیاران، شورای اسلامی و بهورزان و رصد، بروزرسانی و درج اخبار در فضای مجازی توسط فرهنگی و فضای مجازی ناحیه انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج شهرستان نور با اشاره به توجیه و تبیین ویروس کرونا و راه پیشگیری از ابتلا برای ساکنین روستا توسط فرمانده پایگاه از حوزه امام علی(ع) و بهورز با حضور بسیجیان در شهر بلده و روستاهای زرین کلا و کلیک اظهارکرد: کل شهر، معابر و خیابان‌ها توسط حوزه امام حسین(ع) سمپاشی و ضدعفونی و بسیجیان این حوزه در پست غربالگری و ایست بازرسی در پل دوآب به سمت بلده و در سه گروه پنج نفره شرکت کردند.

اسدی از دیگر اقدامات این ناحیه با حضور بسیجیان فعال شهرستان نور به تهیه بسته معیشتی حمایتی به مبلغ 800 هزار تومان از حوزه حضرت خدیجه(س) و توزیع توسط پایگاه حضرت خدیجه، دوخت یکهزار و 800 عدد ماسک و توزیع بین مردم توسط پایگاه مقدسه رویان از حوزه حضرت خدیجه(س) و سمپاشی و ضد عفونی معابر، کوچه‌ها، مغازه‌ها، آرامستان‌ها و منازل رستمرود توسط بسیجیان گروه جهادی پایگاه نجف اشرف رستمرود از حوزه امام علی(ع) نام برد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰