تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
کد مطلب : ۴۱۷۶۳۶
به دنبال بارش شدید و رگباری باران در استان، هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب و رانش زمین در نقاطی از مازندران طی روزهای آینده هشدار داد.
۰
plusresetminus
هشدار وقوع سیلاب و رانش زمین در مازندران/ بارش باران در ارتفاعات
به گزارش بلاغ، هوای بهاری مازندران در یکی دو روز گذشته جوی سرد و تقریبا زمستانی به خود گرفته است. هوای مازندران از ابتدای نوروز تا روزهای گذشته تقریبا گرم شده بود و این نوید را برای تابستان زودرس به مردم داده بود.

به دنبال هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش باران‌های رگباری این احتمال به قوت رسیده که بارش‌های خفیف و رگباری از فردا شب به صورت شدید و همراه با سیلابی در استان پدیدار شود و در برخی مناطق به دلیل گسل زمین احتمال رانش دور از انتظار نیست.

هم اکنون بارش خفیف باران در محورهای سوادکوه و هراز پدیدار شده و در سایر نقاط استان جو آرام و تقریبا صافی حاکم است.

رئیس پلیس راه مازندران در این باره گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی سرد به استان، امروز یکشنبه 17  فروردین ماه  شاهد بارش خفیف برف در منطقه گدوک در محور سوادکوه هستیم.

وی افزود: در جاده‌های هراز، چالوس و کیاسر بارش باران گزارش شده و سطح جاده نیز لغزنده است و رانندگان وسایل نقلیه برای تردد در محور‌های کوهستانی خودرو‌های خود را به تجهیزات زمستانی به ویزه زنجیر چرخ مجهز کنند.

محمد رضا رضوی، مدیرکل هواشناسی مازندران نیز با تاکید بر تداوم شرایط بارندگیهای رگباری بهاری به همراه رعد و برق و تگرگ در هفته جاری در بخشهای شمالی کشور، اظهار داشت: شدت بارشها در برخی از نقاط استان همراه با سیلاب سریع  و رانش زمین خواهد بود.

وی بیان کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با نفوذ هوای سرد، بارش برف مناطق سردسیر نیمه شمالی کشور  و البرز را فرا می‌گیرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما