تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۴۱۷۵۸۹
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در هشت استان کشور طی امروز (17 فروردین) از بارانی شدن آسمان بیشتر استان‌ها در روزهای آینده خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، صادق ضیائیان در گفت‌وگو ، با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (17فروردین) در شمال شرق، بخش‌هایی از شرق، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی بارش‌هایی رخ می‌دهد، اظهار کرد: از اواخر امروز این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود. همچنین شدت بارش امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق مازندران و گلستان است.
به گفته وی، امروز در برخی نقاط تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، سمنان، شرق اصفهان و شرق یزد وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (18 فروردین) سامانه بارشی دیگری وارد کشور می‌شود و به تناوب تا پایان هفته در کشور فعال است، تصریح کرد: این سامانه روز دوشنبه در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب، سواحل خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و به تدریج در شمال شرق سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد سبب بارش تگرگ می‌شود.
ضیائیان ادامه داد: روز سه شنبه (19 فروردین) در نیمه شمالی کشور و برخی نقاط استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (20 و 21 اسفند) در بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب خوزستان، جنوب کرمان و جنوب فارس بارش تداوم دارد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه از فردا تا چهارشنبه (18 تا 20 اسفند) به سبب نفوذ و استقرار هوای سرد در نوار شمالی کشور به طور میانگین کاهش دما بین پنج تا 10 درجه در این مناطق پیش بینی می‌شود، گفت: دریای خزر طی فردا و پس فردا و نواحی مرکزی و شرقی خزر از بعد از ظهر امروز تا ظهر فردا مواج است.
وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (18 فروردین) قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (19 اسفند) نیز ابری در بعضی ساعات افزایش باد و رگبار و رعد و برق به تدریج کاهش دما با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰