تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
کد مطلب : ۴۱۷۳۱۷
یک فعال سیاسی گفت: مردم حرف مسئولین را بپذیرند و بیرون نیایند. اگر می خواهیم کسب و کارها زودتر راه بیافتد و مشاغل کم درآمد به کار خود برگردند راه حلش این است که تا زمانی که دولت اعلام می کند در خانه بمانیم.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، محمود میرلوحی در گفت‌وگو ، اظهار کرد: این ویروس هیچ نقطه‌ای از عالم را تنها نگذاشته است. الان اوج آن در امریکا، ایتالیا و اسپانیاست. چین که اولین کشور بود مهار کرده و ما که دومین رتبه را داشتیم امروز خوشحالیم که از این رتبه عبور کردیم. با توجه به تحریم‌ها و مشکلاتی که داشتیم اگر همچنان رتبه اول و دوم را داشتم، بد می شد.
وی ادامه داد: با همکاری مراکز مذهبی نماز جمعه ها، حرم‌ها و مساجد برای حفظ سلامت مردم تعطیل شد؛ چرا که
 حذف اجتماعات مهم ترین روش مبارزه با کروناست. ویروس استثنا بردار نیست. درست است که هدف اصلی‌اش افراد دارای زمینه و سن بالا هستند اما همه افراد حتی کودکان در انتقال ویروس موثر هستند.
میرلوحی گفت: منابع و امکانات ما محدود است. این غربالگری که برای طرح فاصله گذاری انجام دادند در مبارزه با کرونا نقش موثری داشته است. کاری که کشورهایی مثل کره با ازمایش و تست کردند ما با امکانات محدودمان انجام دادیم و موفق شدیم.
وی ادامه داد: مردم حرف مسئولین را بپذیرند و بیرون نیایند. اگر می خواهیم کسب و کارها زودتر راه بیافتد و مشاغل کم درآمد به کار خود برگردند راه حلش این است که تا زمانی که دولت اعلام می کند در خانه بمانیم. اگر اجتماعات تشدید شود خانواده ها دور هم بنشینند یا در بازارها بروند و تماس ها برقرار شود با کمال تاسف باید گفت هر کدام از این جمعیت ها باعث می شود این ویروس مجدد فرصت پیدا کند و از کنترل خارج شود.
این عضو شورای شهر تهران گفت: در کلان شهرهایمان مثل تهران یک میلیون نفر باید فعال باشند تا شهر روی پای خود باشد؛ نانوایی، میوه و تربار،  جمع‌آوری پسماند باید باشند. اگر این ها رفت و آمد نکنند شهر ۱۵ میلیونی تهران اداره نمی شود. اما آن ۱۴ میلیون باید در خانه بمانند.
وی گفت: در اخبار می بینیم اروپا و آمریکا در تامین مواد غذایی و ... با مشکل رو به رو هستند، اما با توجه به اینکه همه نهادها و ارگان‌ها و سازمان ها کمک کردند توانستیم جلوی طغیان ویروس را بگیریم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما