تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
کد مطلب : ۴۱۷۲۴۴
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ورود نیروهای مسلح و بسیجی برای مقابله با کرونا به مردم دلگرمی داده است.
۰
plusresetminus
ورود نیروهای مسلح و بسیجی برای مقابله با کرونا به مردم دلگرمی داد/مردم توصیه‌ها را جدی بگیرند
به گزارش بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لایینی در ویدئوکنفرانس وزیر ارتباطات با ستاد مقابله با کرونای مازندران از تلاش های شبانه روزی کادر درمانی برای مقابله با کرونا ویروس قدردانی کرد.

وی هماهنگی و همدلی ایجاد شده میان مردم و مسئولان استان را برای قطع زنجیره انتقال ویروس جهادی و ستودنی توصیف کرد و افزود: ورود نیروهای مسلح و بسیجی برای مقابله با کرونا به مردم دلگرمی داده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران از مردم خواست همچنان توصیه های ستاد کرونا را جدی بگیرند تا به زودی شاهد پایان این ویروس منحوس باشیم.

محمد جواد آذری جهرمی به عنوان وزیر معین ستاد مقابله با کرونای استان مازندران، در ارتباط ویدیو کنفرانسی با ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا این استان که با حضور استاندار مازندران و نماینده ولی فیقه در استان برگزار شد با تاکید بر اینکه دولت در این حوزه کار بسیار سختی برای مراقبت از سلامتی مردم دارد، افزود: با این حال در کشور برای تامین نیازمندی های ضروری مردم کمبودی نداریم در حالی که در کشورهای مختلف شاهد کمبود اقلام ضروری مردم در این روزها بودیم.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در روزهای نخست شناسایی این ویروس در اقلامی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده مشکلاتی وجود داشت، گفت: با همدلی و حرکت جهادی کمبود های اولیه برای کالاها و مواد حفاظتی برطرف شده و هم اکنون در بیمارستان های استان مازندران تا ۳ روز تجهیزات تامین شده و در برخی استان ها تا یک هفته ذخیره شده است.

وزیر معین ستاد مقابله با کرونا در استان مازندران تدبیر تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا را توسط مقام معظم رهبری تدبیر مناسبی عنوان کرد که تمام دستگاه ها را در زیر یک چتر واحد برای مبارزه با این ویروس جمع کرده است.

آذری جهرمی با اشاره به روند مناسب درمان و پیشگیری از بیماری کرونا در استان مازندران، گفت: در استان مازندران همین طور که به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت جدی پرداخته شده است باید از افراد بیمار چه در نقاهتگاه ها و چه در منازل مراقبت شود.

وی پرداختن به بحث نقاهتگاه ها را یکی از موارد مهم در کنترل بیماری عنوان کرد و افزود: باید تلاش شود بیماران به مدت ۲ هفته در نقاهتگاه ها یا خانه بمانند و در سطح جامعه تردد نداشته باشند.

وزیر ارتباطات به فشار بالایی که در این ایام به شبکه ارتباطی کشور وارد می شود اشاره کرد و گفت: هم اکنون پروژه ارتقای اینترنت خانگی به VDSL را با تامین اعتبار در دست اجرا داریم.

آذری جهرمی در پایان سخنان خود از استاندار مازندران خواست که مسائل و مشکلات استان در این باره را برای طرح و پیگیری در دولت منعکس کند.

 
احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز گزارشی از اقدامات انجام شده برای مبارزه با ویروس کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه ۶۷ نقطه در استان مازندران برای ورود به استان و تردد بین شهری کنترل می شود، افزود: در حدود 80 درصد مردم از این طرح استقبال کرده اند و مصرف سوخت نسبت به روزهای گذشته در حدود ۳۵ درصد کاهش داشته است.

حسین زادگان از کاهش ۷۶ درصدی ورود و ۷۳ درصدی خروج از استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در حدود ۶۰ وسیله نقیله جریمه نقدی شدند و همچنین ۱۵۸ واحد صنفی نیز پلمپ شده که نسبت به میزان واحد های صنفی استان مازندران عدد ناچیزی است.

استاندار مازندران در این ارتباط ویدیو کنفرانسی به مشکلات موجود برای تقویت مبارزه با ویروس کرونا در این استان نیز اشاره کرد و گفت: برای افزایش تولید کیت های تشخیص بیماری کرونا نیاز به اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان وجود دارد تا بتوانیم از افراد بیشتر مشکوک به کرونا تست این بیماری را انجام دهیم.

وی همچنین به تامین تجهیزات کمک تنفسی برای تجهیز 50 تخت در استان مازندران نیز اشاره کرد و افزود: در حدود ۲۵۰ تخت مجهز در سطح استان وجود دارد که تاکنون در حدود ۲۰۰ تخت آن اشغال شده و با تجهیز این ۵۰ تخت نیازهای روزهای آینده برای بستری بیماران کرونایی نیز تامین می شود.

در ادامه این جلسه ویدیو کنفرانسی، مسوولین دانشگاه های علوم پزشکی استان مازندران و شهرستان بابل نیز گزارشی از روند اقدامات انجام شده برای مقابل با ویروس کرونا را ارائه کردند و نیازهای خود را برای پیگیری در ستاد ملی مبارزه با کرونا به آذری جهرمی وزیر ارتباطات ارائه کردند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما