تاریخ انتشارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۴۱۷۰۶۵
یکی از بازی‌های جذاب که در تقویت روحیه خلاقانه کودکان و نوجوانان تأثیر دارد؛ بازی «پایان قصه را تو بگو» است که برای این روزهای قرنطینه خانگی می‌تواند اعضای خانواده را دور هم جمع کرده و سرگرم کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، در این روزهای کرونا زده، بنا به توصیه اکید وزارت بهداشت و درمان کشور باید در خانه بمانیم و از تردد غیر ضروری و به ویژه گردش و سفر پرهیز کنیم. این خانه‌ماندن‌ها فرصت کتابخوانی را برای بسیاری از ما فراهم کرده است.
حالا که مدارس هم تعطیل شده است؛ شاید کودکان و نوجوانان بتوانند بیشترین بهره را از این زمان فراغت برای مطالعه کتاب‌ها و قصه‌های جدید ببرند. شاید خود بتوانند قصه‌گو و داستان‌ساز بشوند.
بازی «پایان قصه را تو بگو» یا «ادامه قصه با تو»، عنوان بازی است که می‌تواند به خلاقیت کودکان و نوجوانان کمک کرده و می‌تواند اعضای خانواده را دور هم جمع کرده و برای ساعاتی خنده، شوخی و شادی را برای آنها به امغان آورد.
در این بازی محدودیت سنی وجود ندارد و پدر و مادر و فرزندان خانواده می‌توانند در آن شرکت کنند. هر چه تعداد شرکت‌کننده‌ها بیشتر باشد؛ جذاب‌تر و مفرّح‌تر می‌شود.
بازی پایان قصه با تو بدین ترتیب است که یکی از شرکت‌کننده‌ها، یک قصه می‌گوید اما آن را تمام نمی‌کند و بقیه شرکت‌کننده‌ها در همان موقع با پایان‌بندی‌های ساخته ذهنشان، آن قصه را تکمیل می‌کنند.  هر یک از شرکت‌کننده‌ها می‌توانند پایان‌بندی خاص خود را داشته باشند. یکی با پایان خوش، یکی با پایان غم‌انگیز و یکی با پایان ترسناک و ...
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما