تاریخ انتشارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۱۷۰۵۱
رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام کرد که با توجه به برگزاری بازیهای المپیک در سال ۲۰۲۱، مسابقات جهانی دوومیدانی نیز احتمالا یکسال عقب خواهد افتاد و در سال ۲۰۲۲ برگزار می شود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از insidethegames، سباستین کو رئیس انگلیسی فدراسیون جهانی دوومیدانی در مورد به تعویق افتادن مسابقات جهانی ۲۰۲۱ که قرار است به میزبانی آمریکا برگزار شود، گفت: هیچ کس فکر این مشکلاتی که بخاطر ویروس کرونا بوجود آمده را نمی‌کرد، پس باید انعطاف داشته باشیم. بخاطر برگزاری بازیهای المپیک در سال ۲۰۲۱، احتمالا مسابقات جهانی دوومیدانی را در سال ۲۰۲۲ برگزار می‌کنیم. البته هنوز تصمیمی نگرفته ایم اما قاعدتا هیچ فدراسیون جهانی علاقه ندارد در سال المپیک، مسابقات جهانی‌اش را برگزار کند.
کو همچنین گفت: با این شرایط ممکن است در سالهای ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ دو مسابقه جهانی را پشت سر هم برگزار کنیم.(مسابقات جهانی دوومیدانی هر دو سال یکبار برگزار می‌شود.) با این شرایط ورزشکاران باید ۴ سال متوالی از ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ در دو مسابقه جهانی و دو دوره بازیهای المپیک شرکت کنند.
رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی که از خانه اش در لندن بوسیله تله کنفرانس با خبرنگاران صحبت می‌کرد، در ادامه گفت: ابتدا باید تاریخ بازیهای المپیک توکیو مشخص شود، سپس در مورد مسابقات جهانی تصمیم گیری کنیم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما