تاریخ انتشاردوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
کد مطلب : ۴۱۶۷۲۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش بینی کشت مکانیزه برنج در 90 هزار هکتار از شالیزارهای استان خبر داد.
۰
plusresetminus
پیش‌بینی کشت مکانیزه برنج در 90 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران/ 350 نشاکار جدید توزیع شد
به گزارش بلاغ، عزیزاله شهیدی فر در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه از 213 هزار هکتار سطح زیرکشت اراضی شالیزاری در مازندران تاکنون 130 هزار هکتار از شالیزارها شخم و شیار شد، گفت: 85 هزار هکتار از مزارع خزانه‌گیری برنج انجام شده است.
 
وی ادامه داد: 700 تن بذر اصلاح شده برای کشت در سال جدید بین کشاورزان توزیع شد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به کشاورزان توصیه کرد برای افزایش کمی و کیفی تولید محصول برنج از بذر اصلاح شده ارقام بومی (طارم هاشمی و گرم طارم) و ارقام پرمحصول (شیرودی، ندا، فجر و کشوری) که در سال زراعی گذشته در این استان تولید شد، استفاده کنند.
 
شهیدی فر اضافه کرد: میزان بذر مورد نیاز برای استفاده در کشت مکانیزه 35 تا 40 کیلوگرم و در کشت سنتی 45 تا 50 کیلوگرم برای هر هکتار است.
 
این مسئول ادامه داد: بهره برداران می توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی نسبت به تهیه حواله بذر و خرید از کارگزاری های توزیع کننده منطقه خود و اخذ توصیه فنی اقدام کنند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: با توجه به بارندگی‌های مناسب و منابع آبی سدهای استان، کشاورزان باید مدیریت آب را در دستورکار خود قرار دهند تا در فصل تابستان با کمبود منابع آب مواجه نشویم.
 
شهیدی فر خاطرنشان کرد: امسال 350 دستگاه نشاکار و یک هزار دستگاه کمباین از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در اختیار کشاورزان استان قرار گرفت.
 
وی اظهار کرد: سال گذشته سطح زیر کشت مکانیزه استان 75 هزار هکتار بود که پیش بینی می شود امسال به 90 هزار هکتار افزایش پیدا کند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: توسعه کشاورزی دانش بنیان در زمینه تولید برنج در دستورکار سازمان جهاد کشاورزی مازندران قرار دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نسبت کرونا با نیمه شعبان
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
آثار هشت‌گانه انتظار امام موعود(عج)
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
هلوکاست کرونائی
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
اقتصاد جهان پس از جنگ جهانی با کرونا
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰