تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۴۱۶۲۶۲
رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: هنوز هیچ برنامه‌ای برای توزیع ماسک و دستکش در داروخانه‌ها جهت عرضه به بازار وجود ندارد.
۰
plusresetminus
انتقاد رئیس انجمن داروسازان ایران از سیاست توزیع ماسک در داروخانه‌ها
به گزارش بلاغ، محمدباقر ضیا با‌ اشاره به وضعیت توزیع ماسک و دستکش در داروخانه‌ها، اظهار داشت: مواد ضدعفونی‌کننده و بهداشتی مانند الکل و ژل‌ها، به جز ماسک و دستکش به تدریج از تولید، در داروخانه‌ها توزیع و توسط این واحدها با جدیت و مراقبت عرضه می‌شوند که در حال حاضر در بسیاری از شهرها و استان‌ها این اقدام در حال اجراست.

ضیا افزود: این در حالیست که هنوز هیچ اقدامی در راستای توزیع ماسک و دستکش در داروخانه‌ها انجام نشده و هیچ ماسک و دستکشی هم به داروخانه‌ها تحویل داده نشده است.

وی ادامه داد: می‌بینیم که ماسک و دستکش به راحتی در ابزارفروشی‌ها و سوپرمارکت‌ها و بسیاری از مراکزی که شناسنامه‌دار نیستند، با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسد، اما از آنجایی که شرکت‌های توزیع رسمی ‌ماسک و دستکش ندارند که به داروخانه‌ها ارائه دهند و از طرفی داروخانه‌ها هم مجاز به خرید از جای دیگر نیستند، در نتیجه ماسک و دستکشی برای توزیع ندارند، مگر اینکه اجازه دهند که داروخانه‌ها با فاکتور از مراکزی که ماسک دارند، تهیه کنند.

رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متأسفانه هنوز هیچ برنامه‌ای برای توزیع ماسک و دستکش به داروخانه‌ها برای عرضه این اقلام به مردم ارائه نشده است، در حالی که با کمال تأسف این اقلام در بازار آزاد عرضه می‌شوند و در ویترین مغازه‌ها زده‌اند که ماسک و دستکش داریم.

ضیا اظهار داشت: در این شرایط که حجم تقاضا برای داروهای ضدویروسی افزایش یافته، این داروها از طریق داروخانه‌های منتخب و دولتی عرضه می‌شود.
منبع : ایسنا،
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

یار امام و یاور رهبری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷
مازندران قربانی ویروسی به نام بی‌تدبیری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
نقش سرمایه اجتماعی در مبارزه با کرونا
شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹