تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۴۱۶۲۵۷
رئیس‌اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: این روزها نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشین شدن مردم، میزان معاملات تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
۰
plusresetminus
رئیس‌اتحادیه نمایشگاه داران: معاملات خودرو 80 درصد کاهش یافته است
به گزارش بلاغ، سعید موتمنی اظهار داشت برخلاف روال هرساله که در روزهای پایانی سال، بازار خودرو به دلیل افزایش تقاضا روند صعودی به خود می‌گرفت، امسال شیوع ویروس کرونا بازار شب عید را از نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گرفته است.

وی افزود: برخی دارندگان و فروشندگان خودروهای خود را نگه داشته بودند تا در روزهای پایانی سال به بازار عرضه کنند و سود بیشتری ببرند، اما خالی شدن بازار از خریدار سبب شد فعالان خرد این حوزه از خطر ورشکستی احساس نگرانی کنند و حتی حاضر شوند زیر قیمت بازار، خودروی خود را بفروشند.

رئیس‌اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو ادامه داد: نبود خریدار در بازار آن هم در روزهای پایانی سال موجب نگرانی دست‌اندکاران این بازار شده است. نگرانی اصلی این فعالان بازار خودرو تداوم وضعیت فعلی در سال آینده است. خالی شدن بازار از خریدار خودرو باعث شده برای خودروهای خود مشتری پیدا نکنند.

موتمنی اضافه کرد: در حال حاضر مشتریان حتی برای پرسیدن قیمت هم مراجعه نمی‌کنند و نمایشگاه داران در بهترین حالت به مشاوره تلفنی اکتفا کرده‌اند. این روزها نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشین شدن مردم، میزان معاملات تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده و می‌توان گفت اکنون هم میزان معاملات تقریبا به صفر رسیده است.

به گفته وی، تا زمانی که شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌ها از بابت آن کم نشود، وضعیت بازار خودرو به همین صورت خواهد بود؛ چراکه بازار خودرو همیشه تابع عرضه و تقاضا بوده است؛ بنابراین تا زمانی که تقاضا وجود ندارد، روند کاهشی قیمت‌ها هم ادامه دارد.

این کارشناس خرید و فروش خودرو اعلام کرد: در حال حاضر نگاه به روند قیمتی خودروها در سایت‌های خرید و فروش نیز نشان می‌دهد که خودروهای داخلی تا ۱۰ میلیون تومان، مونتاژی‌ها حدود ۵۰ - ۶۰  میلیون تومان و خودروهای وارداتی بیش از ۸۰ - ۹۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند.

موتمنی افزود: جالب است که در تمام سال‌های اخیر قیمت پراید ۱۱۱ همیشه از سایر مدل‌های آن به دلیل عرضه کمتر و تقاضای بیشتر، گران‌تر بود اما اکنون کاهش تقاضا موجب شده که قیمت این مدل خودرو حتی به کمتر از پراید ۱۳۲ برسد. دو روز پیش قیمت پراید ۱۱۱، ۶۱ میلیون تومان بود در حالی که پراید ۱۳۲، ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت.
 
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

" چمرانم" آرزوست...
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۱
هندسه و نظم جهانی در پسا کرونا
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
تقابل تفکر جهادی و هالیوودی در بحران‌ها
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳